Jeff Green przejdzie operację serca, straci cały sezon

Złe wieści z Bostonu, nie tylko dla fanów Celtics. Podczas rutynowych badań coś zaniepokoiło lekarzy sprawdzających wyniki Jeffa Greena. Dokładne testy nie pozostawiły wątpliwości –  tętniak aorty, niezbędna operacja.
Zabieg zaplanowano na 9 stycznia. Green na pewno straci cały nadchodzący sezon.
Parę dni wcześniej zawodnik przedłużył kontrakt z Celtami (1 rok, $9mln). Kiedy jednak potwierdziło się, że w tym sezonie nie zagra, umowa została unieważniona. Kiedy wróci do zdrowia i do NBA będzie nadal zastrzeżonym wolnym agentem, do którego prawa będzie mieć Boston.
"Wielka szkoda, że Jeff nie będzie mógł grać u nas w tym sezonie. Zdrowie jest jednak najważniejsze. Cała rodzina Celtics wspiera go w tych trudnych chwilach." – powiedział Danny Ainge.
Lekarze twierdzą, że jeśli operacja się uda, to nie będzie przeciwwskazań do powrotu do NBA.
Jeff Green ma 25 lat. Za sobą 4 sezony w lidze. 3,5 roku w Thunder (w jego debiucie jeszcze jako Seattle SuperSonics) a ostatnie pół sezonu w Bostonie. Wybrany był w Drafcie 2007 roku (z 5 numerem) przez Boston właśnie ale oddany do Seattle z Wallym Szczerbiakiem i Delonte Westem za Raya Allena i 32 wybór w Drafcie (okazał się nim być Glen Davis).

Jego średnie z kariery (315 meczów, 262 starty, średnio 33.6 minuty na mecz) wynoszą: 13.9 punktu, 5.6 zbiórki oraz 1.6 asysty
http://a.espncdn.com/photo/2011/0520/bos_g_greenj_576.jpg
1but.pl -> Aż 270 modeli butów do kosza -> Zobacz 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.