Kendrick Perkins po operacji. Poza grą nawet pół roku!

Kendrick Perkins, podstawowy center Boston Celtics przeszedł wczoraj poważną operację zerwanego wiązadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie – kontuzji odniesionej podczas przedostatniego meczu Finałów.

Operacja została przeprowadzona w Bostonie w szpitalu New England Baptist Hospital przez klubowego lekarza Briana McKeona.
Perk przyznał, że powrót do pełnej sprawności może mu zabrać nawet 5-6 miesięcy, co oznacza że w zielonej koszulce Celtics zobaczymy go dopiero w okolicach stycznia-lutego 2011.
Pod jego nieobecność obowiązki pierwszego centra Bostonu zapewne pełnić będzie nowo pozyskany wolny agent Jermaine O’Neal.
Od kontuzji minął już prawie miesiąc ale Perkins celowo odkładał operację. Chciał wzmocnić mięśnie i staw, żeby skrócić czas rehabilitacji.

"Pomysł był taki, żeby jeszcze przed operacją zwiększyć zakres ruchów w kolanie, pozbyć się opuchlizny oraz wzmocnić mięśnie. To naszym zdaniem skróci czas powrotu do zdrowia. Tak się teraz przeprowadza tego typu operacje – najpierw rehabilitacja a potem dopiero zabieg." – powiedział Danny Ainge.

Niespełna 26-letni Perkins ma już za sobą siedem sezonów na parkietach NBA. Miniony był statystycznie jego najlepszym. Rzucał średnio 10.1 punktu, zbierał 7.6 piłki, blokował 1.7 rzutu i zaliczał 1 asystę, trafiał aż 60% swoich rzutów z gry co było drugim (za Dwightem Howardem) wynikiem w lidze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.