Koniec kariery Barona Davisa?

Baron Davis, rozgrywający New York Knicks w III kwarcie niedzielnego, czwartego meczu serii Heat-Knicks doznał bardzo poważnej kontuzji prawego kolana, która stawia pod dużym znakiem zapytania jego dalszą profesjonalną karierę.

Badanie rezonansem magnetycznym nie pozostawiło wątpliwości co do rozmiarów kontuzji. 33-latek zerwał więzadło krzyżowe przednie (ACL), więzadło poboczne przyśrodkowego (MCL) oraz naderwał więzadło właściwe rzepki.
Operacja rekonstrukcji uszkodzonego kolana ma zostać przeprowadzona do końca tego tygodnia. Czas, potrzebny do pełnego powrotu do zdrowia szacuje się wstępnie na 12 miesięcy.


Davis ma za sobą 13 sezonów w NBA. Trafił do ligi w sezonie 1999-2000 do drużyny Charlotte Hornets z trzecim numerem draftu. W trakcie szóstego sezonu z Szerszeniami został oddany do Golden State Warriors. Dokończył tam sezon 2004-2005 i został w Oakland na kolejne trzy lata. To właśnie z Davisem w składzie Warriors w 2007 roku zostali pierwszą w historii play-offs "ósemką", która wysyła na wcześniejsze wakacje "jedynkę" (Dallas Mavericks) w serii do 4 zwycięstw. W kolejnej rundzie przeciwko Utah Jazz, B-Diddy wykonał wsad który przeszedł do historii play-offs.


 
Następne dwa i pół sezonu spędził w rodzinnym Los Angeles, grając dla Clippers.
Poprzednie rozgrywki kończył w Cleveland a od tego sezonu reprezentował Knicks.
Jego średnie z całej kariery (835 meczów, 692 starty, średnio 34.2 minuty na mecz) wynoszą 16.1 punktu, 7.2 asysty, 3.8 zbiórki oraz 1.8 przechwytu.
Jest dwukrotnym uczestnikiem Meczu Gwiazd (2002, 2004), dwukrotnym najlepszym przechwytującym (2004, 2008).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.