Koniec sezonu Brandona Roy’a?

W kwestii zdrowia Brandona Roy’a wiemy już sporo choć nadal jest w tej sprawie kilka znaków zapytania i nieodkrytych kart. Dziś z Oregonu napłynęły kolejne złe wieści dla fanów Blazers i talentu ich 26-letniego obrońcy.

Półtora miesiąca temu klub podał do publicznej wiadomości, że przyczyną bólu kolan ich gwiazdy jest niewystarczająca ilość chrząstki w obu stawach. Wtedy podjęto decyzję o doraźnym leczeniu polegającym na podawaniu leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych oraz na kontrolowanych seriach odpoczynku (zwykle po 3 mecze). Nie pomogło.

Dziś Rich Cho, menadżer klubu wydał oświadczenie, w którym czytamy że Brandon Roy zostaje wyłączony z gry na czas nieokreślony, przy czym dał do zrozumienia iż będzie to dłuższy niż krótszy okres. Być może nawet byliśmy już świadkami ostatniego meczu B-Roy’a w tym sezonie.

"Niestety, leczenie które zastosowaliśmy nie przyniosło poprawy więc zdecydowaliśmy się wyłączyć go z gry na czas nieokreślony. Wstępnie myślimy o dużej dawce odpoczynku dla kolan Brandona a w dłuższej perspektywie szukamy najlepszego i najskuteczniejszego sposobu leczenia. Istnieje ryzyko, że Brandon nie zagra już w tym sezonie ale na razie nie chcemy wybiegać tak daleko w przyszłość." – mówi Cho i dodaje, że brana pod uwagę jest także ingerencja skalpela.

Roy, trzykrotny All-Star stracił 9 meczów w tym sezonie z powodu przewlekłego bólu obu kolan. Mimo dyskomfortu w grze był w stanie osiągnąć średnie na poziomie 16.6 punktu, 3.3 asysty i 3 zbiórek w 23 meczach.  Debiutant Roku 2007 za całą karierę legitymuje się średnimi sięgającymi 19.9 punktu, 4.9 asysty, 4.4 zbiórki oraz 1 przechwytu.

"Ciężko powiedzieć co jest gorsze, chore kolana czy sfera psychiczna tego wszystkiego. Jest mi ciężko wiedząc, że nic nie mogę na to poradzić. Nie mogę przestawać nad sobą pracować i postarać się wspólnie z lekarzami znaleźć najlepszy sposób leczenia." – powiedział Roy.

Pod koniec ubiegłego sezonu, dwa dni przed rozpoczęciem play-offs Roy przeszedł operację prawego kolana. Niespodziewanie wrócił do gry już po ośmiu dniach po zabiegu! Zagrał w czterech meczach serii z Suns ale nie uchronił Blazers od porażki w I rundzie.


Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.