Koniec sezonu Joakima Noaha

Joakim Noah z New York Knicks przejdzie dziś artroskopową operację lewego kolana. Źródła z Nowego Jorku podają, że najprawdopodobniej oznacza to koniec sezonu dla 32-latka.

Latem 2014 roku Noah przeszedł operację lewego kolana. Ten zabieg dotyczy jednak innej części stawu, innego rodzaju urazu.

Francuz związał się z Knicks minionego lata. Strony dogadały się w sprawie czteroletniej umowy wartej $72 mln. Phil Jackson i Jeff Hornacek mieli nadzieję, że kontraktując Noaha, pozyskują gracza, który nada tożsamości ich grze w obronie. Wszak ledwie dwa lata wcześniej, w 2014 roku, w barwach Bulls, Noah został wybrany Obrońcą Roku. Był też czwarty w głosowaniu na MVP sezonu!

Niestety dla klubu jak i samego zawodnika zużycie materiału w tym przypadku zebrało swoje żniwo. Po operacji kolana, Noah mocno obniżył loty. W rozgrywkach 2014-15 zagrał w 67 meczach. W następnych już tylko 29. Kontuzja lewego barku zakończyła jego sezon już w styczniu.
Knicks liczyli, że zmiana otoczenia, nowy start oraz relatywnie długi odpoczynek od obu zabiegów, tchną w Noaha nowe życie.
Tak jednak się nie stało. O przynajmniej jedno tempo wolniejszy, niż w najlepszym okresie w Bulls, nękany przez drobne urazy (stracił 13 meczów), zagrał bardzo bezbarwny sezon.
5 punktów na mecz, 8.8 zbiórki oraz 2.2 asysty to jego średnie z tych rozgrywek.

Kilka godzin wcześniej z Knicks napłynęła wiadomość, o tym, że klub zwolnił Brandona Jenningsa.   

http://cdn.newsday.com/polopoly_fs/1.12682994.1480525302!/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/display_600/image.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.