LeBron James Sportowcem Roku 2012!

LeBron James, skrzydłowy Miami Heat został wybrany przez prestiżowy magazyn Sports Illustrated’s sportowcem roku 2012.
Ostatnim zawodnikiem NBA, który dostąpił tego zaszczytu
był w 2006 roku Dwyane Wade.

"Pamiętam jak wczoraj kiedy przeniosłem się do Miami, zawalił się na mnie dach. Z czasem, z pomocą kolegów z drużyny i bliskich mi osób udało nam się ten dach odbudować i dojść do tego miejsca. To prestiżowe wyróżnienie wiele dla mnie znaczy." – powiedział LBJ.

Laureatami nagrody byli na przestrzeni lat m.in Muhammad Ali, Jack Nicklaus, Wayne Gretzky, Arthur Ashe, Tom Brady, Derek Jeter czy Michael Phelps.

Paul Fichtenbaum, redaktor naczelny magazynu przyznał, że James swoją niesamowitą postawą w tym roku ułatwił im sprawę wyboru.

LeBron wygrał w tym roku praktycznie wszystko co było do wygrania: Mistrzostwo NBA, Olimpijskie złoto, MVP Finałów oraz MVP sezonu.

Fichtenbaum dodał, że nie bez znaczenia była też działalność charytatywna Jamesa, szczególnie w jego rodzinnym Akron, Ohio.

"Myślę, że skończyło się postrzeganie LeBrona jako tego złego. Może nie koniecznie w Cleveland ale ogólnie. Jest powód, dla którego jego koszulki sprzedają się znów najbardziej. Myślę, że ludzie doceniają go za to co umie zrobić na boisku." – mówi Fichtenbaum

Dla Jamesa będzie to już osiemnasta okładka w magazynie SI. Po raz pierwszy pojawił się na niej w lutym 2002 roku jako uczeń liceum. Wtedy to po raz pierwszy określono go jako "The Chosen One".

Tyle, że na poprzednich siedemnastu okładkach James występował bez mistrzowskiego pierścienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.