LeBron kontuzjowany

Minionej nocy, w starciu z Atlantą Hawks, LeBron James doznał skręcenia prawej kostki. Do urazu doszło na początku drugiej kwarty, kiedy nurkujący po piłkę Solomon Hill podciął stojącego LeBrona. Lider Lakers, po przerwie na żądanie Franka Vogela, został w grze, trafił nawet za trzy punkty, ale w kolejnym posiadaniu Lakers ponownie wzięli czas, po którym James już nie wrócił do gry. Badanie rezonansem magnetycznym wykazało mocne skręcenie kostki.
Status 36-letniego James brzmi „wyłączony z gry na czas nieokreślony”. Trudno przewidywać ile faktycznie może wynieść jego przerwa w grze.
Lakers grają od połowy lutego bez Anthony’ego Davisa, a siedem ostatnich meczów opuścił Marc Gasol, który podlega pod sanitarne protokoły.
Lakers z bilansem 28:14 zajmują obecnie trzecie miejsce na Zachodzie.
LeBron do tej pory opuścił tylko jeden mecz. Jego średnie za te rozgrywki sięgają 25.4 punktu, 7.9 zbiórki, 7.9 asysty oraz 1 przechwytu. Jego nazwisko jest wysoko jeśli chodzi o wyścig po nagrodę MVP.
Mimo kontuzji i tylko 11 minut gry, LBJ zdołał zdobyć 10 punktów w starciu z Hawks. Jego seria meczów z dwucyfrową liczbą punktów została przedłużona do aż 1036.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.