LeBron rzucił 61 punktów!

Minionej nocy LeBron James wysłał wiadomość Kevinowi Durantowi, że walka o MVP sezonu jeszcze się nie skończyła. Odpowiedział też przy okazji na pytania czy może grać jeszcze lepiej. Może.
Lider Heat, w meczu z Charlotte Bobcats zdobył aż 61 punktów (rekord kariery). Do tego dołożył 7 zbiórek i 5 asyst. Gospodarze z Florydy wygrali ten mecz 124:107.
LBJ przy okazji zaliczył kilka rekordów. Oto one:

– 61 punktów to nowy rekord punktowy Jamesa ale także nowy rekord klubu Heat. Poprzedni wynosił 56 a ustanowił go Glen Rice w kwietniu 1995 roku w meczu z Orlando.

– LBJ w samej III kwarcie zdobył 25 punktów. Nigdy wcześniej w karierze nie miał tak ofensywnej kwarty. Jest to przy okazji rekord klubu. 

– Jego skuteczność w tym meczu to: 22/33 z gry, 8/10 za trzy punkty oraz 9/12 z linii rzutów wolnych.
Ostatnim graczem, który zdobył 60 punktów trafiając 60% swoich rzutów z gry był Shaq O’Neal w roku 2000. Inni, którym udała się podobna sztuka (od roku 1990) to: Karl Malone w 1990 roku oraz Tom Chambers też w 1990 roku.

– 22 celne rzuty z gry to nowy rekord LeBrona i Heat.

– Osiem trójek w jednym meczu to wyrównanie rekordu LBJ’a.

– Bobcats są zaledwie drugą drużyną w historii NBA, która w jednym sezonie pozwoliła dwóm różnym graczom na zdobycie 60 lub więcej punktów. Pierwszą byli New York Knicks w rozgrywkach 1960-61. Rekordy bili przeciwko nim Wilt Chamberlain i Elgin Baylor. Knicks powtórzyli to w kolejnym sezonie. W nim pułap 60 punktów osiągali Wilt Chamberlain i Jerry West. W tym sezonie, pod koniec stycznia 62 punkty wypłacił Bobcats Carmelo Anthony.

– Ostatnie trzy mecze 55+ miały miejsce przeciwko Charlotte Bobcats (James, Melo i D-Will).
 
– James zaliczył mecz 60+ w swoim 820 meczu w karierze w NBA. Nikt tak późno nie był w stanie zaliczyć takiego występu. Melo zrobił to w swoim 753 meczu a Tom Chambers w 700.

– Wilt Chamerlain może spoczywać w spokoju. "Szczudło" zaliczył w swojej karierze aż 32 mecze z 60 lub więcej punktami. W 14 z nich jego skuteczność z gry wynosiła 60% lub więcej. Potem w tej materii jest długo, długo nic a potem, na drugim miejscu znajdują się Michael Jordan i Kobe Bryant z pięcioma tego typu występami. Elgin Baylor ma trzy. Dalej jest grupa 18 zawodników, którzy zrobili to raz. Wśród nich od wczoraj jesr King James.

– Z tej osiemnastki tylko czterech, tak jak James, potrafiło zaliczyć dodadtkowo po 7 zbiórek i 5 asyst. Byli to: Michael Jordan, David Robinson, Tracy McGrady oraz Gilbert Arenas.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.