LeBron w liczbach

Cavs pokonali u siebie Celtics 109:99, w szóstym meczu Finałów Wschodu. Seria przeniesie się teraz do Bostonu, na siódmy i ostatni mecz. Celtowie przed własną publicznością nie przegrali ani razu w tegorocznych play-offach (10:0).

Starcie szóste było kolejnym popisem wielkości LeBrona Jamesa, który mecze play-off grane w Cleveland czyni niezapomnianymi widowiskami. Linijka statystyczna lidera Cavs z ostatniej nocy wygląda tak: 46 punktów, 11 zbiórek, 9 asyst, 3 przechwyty i 1 blok. James odpoczywał w tym meczu tylko dwie minuty.

 

Kilka faktów statystycznych z tego starcia:

 

– LeBron James ma na koncie trzynaście meczów z przynajmniej 40 punktami, 10 zbiórkami i 5 asystami. Nikt w historii play-offs nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

– Kevin Durant, Dirk Nowitzki, James Harden, Russell Westbrook i Dwyane Wade mają po siedem meczów z przynajmniej 40 punktami, w historii swoich występów w play-offs. LeBron, jedynie tym sezonie, ma siedem tego typu meczów.

– LeBron James ma teraz cztery mecze na poziomie 40+ punktów i 10+ w historii swoich występów w Finałach Konferencji. W ostatnim 30-leciu podobnym osiągnięciem, może pochwalić się tylko Hakeem Olajuwon.

– LeBron zagrał w play- offs szesnaście meczów z przynajmniej 38 punktami, 9 zbiórkami i 7 asystami.
Michael Jordan ma na koncie sześć tego typu występów.
Wszyscy inni zawodnicy, w całej historii ligi mają łącznie 26 takiego typu meczów.

– Najwięcej meczów w play-offs z 40+ punkami za jeden sezon, od 1964  roku:

1. Jerry West (1965) 8.
2. Michael Jordan (1989 ) 7.
2. LeBron James (2018 ) 7.

– Jamesowi zabrakło jednej asysty do czwartego w karierze triple-double w play-offach. Wszyscy inni koszykarze w historii NBA, mają łącznie tylko pięć tego typu meczów.

– LBJ zagrał łącznie w 53 meczach w Finałach Konferencji. Więcej mają tylko Kareem Abdul-Jabbar (65) i Derek Fisher (62). Tuż za LeBronem są teraz Magic Johnson, Shaquille O’Neal, Scottie Pippen i Dennis Rodman z 52 występami w III rundzie postseason. 

– Obecna seria z Celtics jest dla Jamesa dziesiątą serią w Finałach Konferencji. Częściej na podobnym etapie rozgrywek, byli tylko Kareem Abdul-Jabbar (13) i Derek Fisher (11). Również 10 serii w Finałach Konferencji ma na koncie Magic Johnson.

– Podczas trwania serii z Celtics, James został liderem jeśli chodzi o łączną liczbę punktów zdobytych w play-offs. W tej klasyfikacji wyprzedził samego Michaela Jordana. Dodatkowo, wskoczył na fotel lidera, jeśli chodzi o liczbę celnych rzutów z gry w postseason. Na tej liście wyprzedził Kareema Abdul-Jabbara.

 

Fani talentu LeBrona i jego Cavs mogą teraz bez słów, w elegancki sposób, pokazywać i podkreślać swoje kibicowskie barwy. Marka Tissot wypuściła na ten sezon zegarki Tissot Chrono XL NBA Teams. Wśród drużyn, których logo znalazło się na zegarku, są także Cleveland Cavaliers.

Więcej na temat kolekcji TUTAJDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.