Mamy pierwszy transfer!

Memphis Grizzlies i Cleveland Cavaliers zgodzili się na następujący deal: Z Tennessee do Ohio jadą Marreese Speights, Wayne Ellington, Josh Selby oraz wybór w I rundzie draftu. W przeciwnym kierunku udaje się Jon Leuer
Wymiana z pozoru "kosmetyczna" ale jak się temu bliżej przyjrzeć, to okazuje się że:
– Grizzlies dzięki temu ruchowi zaoszczędzą jakieś $6 mln, co z kolei ustrzeże ich przed podatkiem od luksusu, który w ich przypadku wyniósłby ok $4 mln. Oznacza to też, że już nie muszą handlować Rudym Gay’em tylko i wyłącznie ze względu na oszczędności.
Speights był ważnym elementem rotacji Grizz (6.5 punktu i 4.7 zbiórki w tym sezonie) ale w kontrakcie zapisane ma $4.2 mln w tym sezonie i $4.5 mln w przyszłym (opcja gracza).
Front Memphis czyli Gay, Gasol i Randolph zarobią w tym sezonie to prawie $47 mln w tym i trochę ponad $50 mln w przyszłym. Klub liczył na oszczędności przy okazji wymiany Gay’a ale też nie chciał stracić na wymianie pod względem sportowym.
Cavs mieli ponad $10 mln w swoim salary cap, dlatego bez problemu przyjęli kontrakt
Speightsa. Żeby deal mógł się udać Cavs zwolnili Jeremy’ego Pargo (na 100% ktoś się po niego zgłosi).
UPDATE: Memphis, zaraz po tym jak zrobili trochę miejsca w składzie i zaoszczędzili parę groszy postanowili zakontraktować Billa Walkera, Delonte Westa oraz Sashę Vujacica.

UPDATE 2: Jednak (póki co) żaden z wymienionej trójki nie dołączy teraz do Grizzlies.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.