Mavs i Bobcats wymieniają graczy

Ulepszania składów i oszczędności na przyszłość ciąg dalszy. Kluby Dallas Maverics i Charlotte Bobcats przeprowadziły transfer obejmujący w sumie pięciu graczy.

Charlotte żegna się z Tysonem Chandlerem i Alexisem Ajincą w zamian za Ericka Dampiera, Eduardo Najerę i byłego gracza Bobcats Matta Carrolla.
Mavericks tym samym odpisują sobie z listy płac $13 milionowy kontrakt Dampiera, który dzięki temu, że jest tylko częściowo gwarantowany był "łakomym kąskiem" dla ekip szukających oszczędności i/lub gracza pod kosz na krótki termin. Umowa Carrolla to wartości rzędu $11.7 w ciągu najbliższych trzech lat czyli jak na warunki NBA dość lekkie obciążenie budżetu Charlotte.

Bobcats mogą od razu zwolnić Dampiera ale prawdopodobnie użyją go jako "mięsa armatniego" do ewentualnych kolejnych wymian bądź pograją nim jakiś czas by następnie zwolnić.
Z punktu widzenia Mavs ruch ten jest swego rodzaju przepustką do dalszego handlowania tego lata a w aspekcie sportowym pozyskanie Chandlera, który wchodzi w ostatni rok swojego kontraktu i zapewne dobrą grą będzie walczył o miliony przy okazji następnej umowy, może być niezłym wzmocnieniem strefy podkoszowej.  

Jeśli Tyson Chandler czyta gazety pewnie jeszcze nie do końca wierzy w ten deal. Dziś rano gazety pisały o jego przejściu do Toronto (razem z Borisem Diawem za Jose Calderona i Reggie Evansa). Mimo, że plotka był prawdziwa to do niczego nie doszło bowiem Michael Jordan i Larry Brown uznali, że dla Bobcats nie ma to sensu.
Mavs zdecydowali się na transfer z Charlotte natychmiast po tym jak fiaskiem zakończyło się ściąganie do Teksasu centra Wolves Ala Jeffersona, który ostatecznie wylądował w Utah Jazz. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.