Mo Williams w Portland


Obrońca Mo Williams porozumiał się z Portland Trail Blazers w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości $5.6mln. Drugi rok umowy jest opcją zawodnika.
30-latek był na celowniku wielu drużyn, które będą walczyć o tytuł w nadchodzącym sezonie. Jego agent Mark Bartelstein rozmawiał m.in. z Grizzlies, Spurs, Bulls i Heat ale żadna z tych ekip nie mogła zagwarantować Williamsowi ani wielu minut na parkiecie ani kontraktu, jaki by go interesował.
Umowa, na mocy której grać będzie w Oregonie na pewno jest dużo poniżej jego oczekiwań. Mo ma za sobą 10 sezonów w NBA. W ostatnich 6 latach jego gaża za sezon ani razu nie była niższa niż $7.7mln. Grając w Portland będzie mógł jednak liczyć na długie minuty, co w założeniu ma podnieść jego rynkową wartość i pozwolić za rok ponownie wejść na rynek wolnych agentów i poszukać większych pieniędzy.
Williams grał ostatnio dla Utah Jazz, gdzie notował średnie 12.9 punktu, 6.2 asysty, 2.4 zbiórki oraz 1 przechwyt.
Za całą 10-letnią karierę (Jazz, Bucks, Cavaliers, Clippers) jego statystyki sięgają 13.8 punktu, 5 asyst, 2.9 zbiórki oraz 1 przechwytu.
W 2009 roku, będąc graczem Cleveland, Williams dostąpił zaszczytu gry w All-Star Game.
Jedną z ciekawostek w koszykarskim życiorysie Williamsa jest fakt, że jego transfer z Cavs do Clippers w lutym 2011 pomógł drużynie z Ohio w pozyskaniu Kyrie Irvinga, dziś lidera tej ekipy i młodą gwiazdę ligi. Cavs otrzymali z L.A. Barona Davisa oraz wybór w I rundzie draftu, którym okazał się być pierwszy wybór zamieniony później na Irvinga właśnie.

http://columbian.media.clients.ellingtoncms.com/img/croppedphotos/2013/03/29/Jazz_Trail_Blazers_c_t640.jpg?a6ea3ebd4438a44b86d2e9c39ecf7613005fe067

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.