Nate Robinson zagra w Libanie

Nie wiem, czy to była jedna z jego koszykarskich destynacji na nowy sezon, gdy myślał o przyszłości. Raczej wątpię. Nie wiem też ile zarobi za grę, nie wiem jaką formę zaprezentuje, ale za to wiem, że będzie to dla niego niezapomniane doświadczenie, że pozna interesujący kraj, serdecznych i ciekawych inności ludzi, znakomitą kuchnię no i na wiele miesięcy będzie mógł zapomnieć o zimowej kurtce. Liban. To tam zagra od nowego sezonu Nate Robinson. Jego nowym klubem będzie ekipa Homenetmen Bejrut, która jest aktualnym mistrzem ligi libańskiej. Jednym z jej zawodników był w ubiegłym sezonie był Walter Hodge, który przez parę sezonów występował w Zielonej Górze. 

Jeśli śledzicie mój blog od przynajmniej roku, to być może pamiętacie, że w sierpniu 2017 roku oglądałem z bliska Mistrzostwa Azji, które rozgrywane były w Bejrucie. To był fantastyczny wyjazd. TUTAJ więcej o tej wyprawie.

Dla 34-letniego Robinsona będzie to trzeci zawodowy wyjazd poza granice USA. W 2016 zagrał w barwach Hapoelu Tel Awiw.

Rok temu przeniósł się do ligi wenezuelskiej. Jego ekipa Guaros de Lara zdobyła mistrzostwo a on sam został wybrany MVP Finałów.

  

Robinson grał w ostatnich tygodniach w lidze BIG3. W jego drużynie występowali też Jermaine O’Neal i Amare’ Stoudemire. Po cichu liczył, że dobrymi występami i wypracowaną formą utoruje sobie drogę z powrotem do NBA. Kilka klubów było zainteresowanych zaproszeniem go na wrześniowe obozy treningowe, ale bez wstępnej gwarancji na kontrakt obejmujący całe nadchodzące rozgrywki. Na tym etapie swojego życia i kariery, Robinson wolał wybrać pewną ofertę.

Jego ostatnim przystankiem w karierze NBA był Nowy Orlean w sezonie 2015-16. W barwach Pelikanów zaliczył ledwie dwumeczowy epizod.

Na przestrzeni 11 sezonów w NBA w barwach Knicks, Celtics, Thunder, Warriors, Bulls, Nuggets, Clippers i Pelicans, Robinson siedem z nich kończył z dwucyfrową średnią punktową. W 2013 roku, w Bulls zaliczył całkiem niezłe play-offy na ponad 16 punktów i 4 asysty. Jego średnie za całą karierę w NBA sięgają 11 punktów, 3 asyst oraz 2.3 zbiórki.

Robinson jest też trzykrotnym zwycięzcą konkursu wsadów (2006, 2009, 2010).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.