NBA G League International Challenge

W dniach 18-22 września tego roku, w Urugwaju, zostanie rozegrany międzynarodowy turniej, w którym wezmą udział: Klub FC Bayern Monachium, klub San Lorenzo z Argentyny, klub Flamengo z Brazylii, seniorska kadra Urugwaju oraz wybrani zawodnicy z G League. Turniej zostanie rozegrany w Montevideo, w hali Antel Arena.
Firma Antel jest liderem na urugwajskim rynku w branży telekomunikacyjnej. Jest też od wielu lat partnerem NBA. Organizatorzy liczą, że formuła turnieju się przyjmie i będzie to początek czegoś cyklicznego.
Rozgrywki zaczną się od się od fazy grupowej, która potrwa trzy dni. Następnie cztery najlepsze ekipy spotkają się w półfinałach. Wygrani zetrą się w finale.
Poza samymi meczami, kibice będą mogli korzystać ze strefy kibica NBA, odbędą się też imprezy związane z Jr NBA.
By być dokładnym, wrześniowy turniej będzie drugą międzynarodową inicjatywą G League. Pierwsza odbywała się rok temu, podczas Weekendu Gwiazd w Los Angeles. Gwiazdy G League starły się wtedy z reprezentacją Meksyku. Ligowcy wygrali 88:67. Mecz odbył się jednak bez większego medialnego echa. Organizatorzy liczą, że w tym roku, w nowej formule, się to zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.