NBA London Live 2013

Jeśli wybierasz się jutro do hali O2 w Londynie na mecz New York Knicks-Detroit Pistons, to istnieje ryzyko/szansa że mnie tam spotkasz.
Będzie to dla mnie piąty na żywo mecz z udziałem ekip NBA ale pierwszy w takiej roli. Mój wniosek akredytacyjny został przez odpowiednią komórkę ligi rozpatrzony pozytywnie zatem będę tam "w charakterze" a nie jak do tej pory "tak w ogóle".

"Dear Karol Sliwa,
You have been approved to cover NBA London Live 2013 for:
Detroit Pistons vs. New York Knicks January 17 London 8:00 PM
."

 Nie ukrywam, że bardzo się z tego cieszę. Wprawdzie nie jestem wielkim fanem żadnej z drużyn ale jestem wielkim fanem NBA i nawet na mecz Bobcats-Wizards też z chęcią bym się wybrał. Jestem też fanem Jasona Kidda, którego plakat (jeszcze z czasów w Phoenix) wisi na drzwiach mojej szafy nieprzerwanie od ładnych paru lat.
Mam nadzieję a raczej jestem pewny, że przede mną niezapomniane chwile.

Będzie to już siódmy mecz drużyn NBA w londyńskiej O2 – trzeci w ramach sezonu regularnego. W marcu 2011 roku Nets i Raptors zagrali tu dwa mecze. Były to pierwsze dwa starcia w ramach rozgrywek regularnych w Europie. Zapewne już wtedy byłbym naocznym świadkiem tego widowiska ale akurat w tym czasie moje talenty były daleko.
Od 1988 roku drużyny NBA zagrały 114 meczów poza granicami Stanów Zjednoczonych. 16 z nich to mecze w ramach sezonu regularnego. Zagrano je w Japonii, Meksyku i Wielkiej Brytanii.
Dla Knicks będzie to druga oficjalna podróż do Europy. Ostatni raz byli tu w 2010 roku. W ramach NBA Europe Live zagrali w Mediolanie i Paryżu. Dla Pistons z kolei jest to pierwsza w historii tego typu wyprawa.
Pierwszy w historii mecz sezonu regularnego poza granicami USA zagrały drużyny Phoenix Suns i Utah Jazz na otwarcie rozgrywek 1990-91. Mecz rozgrywany był w stolicy Japonii Tokio.
Jeśli chodzi o Europę to do tej pory NBA przywiozła tu 26 drużyn, które zagrały 60 meczów. Rozegrano je w 18 europejskich krajach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.