Nets i Kings sfinalizowali transfer

Brooklyn Nets i Sacramento Kings dogadali się w sprawie wymiany trzech zawodników. Do stolicy Kalifornii przeniosą się Reggie Evans i Jason Terry a przeciwnym kierunku powędruje Marcus Thornton.

Nets bardzo chcieli pozyskać Jarretta Jacka z Cavs ale drużyna z Ohio nie była chętna na kontrakt Terry’ego ($5.2mln w tym sezonie oraz $5.4mln w przyszłym). Stronom nie udało się znaleźć trzeciej ekipy na wchłonięcie go więc Billy King zwrócił się w inną stronę.

Nets szukali obrońcy ze strzeleckimi talentami i mają nadzieje, że znaleźli go w osobie 26-letniego Thorntona.
Zawodnik trafił do Sacramento z Nowego Orleanu, w drugiej części sezonu 2010-11 i niemal natychmiast eksplodował ofensywnym talentem. W 27 meczach zdobywał po ponad 21 punktów na mecz. W rozgrywkach 2011-12 rzucał 18.7 punktu a sezon temu 12.7, gdy jego rola została nieco zmarginalizowana.

W tych rozgrywkach całkowicie wyleciał poza rotację coacha Michaela Malone’a. Do tej pory jego średnia punktowa wynosiła 8.3. Nets mają nadzieję, że gdy dadzą mu szansę i minuty, on odpłaci im się dobrą grą.

36-letni Terry tylko siedem razy w tym sezonie zdobywał 10 lub więcej punktów. Latem ubiegłego roku przeszedł operację lewego kolana. Pełnię sił i możliwości zaczął odzyskiwać dopiero niedawno – o ile można mówić o pełni sił i możliwości w przypadku obrońcy w jego wieku, grającego swój piętnasty sezon w lidze. Średnie Terry’ego w tym sezonie to 4.5 punktu, 1.6 asysty oraz 1.1 zbiórki.

33-letni Evans z kolei po niezłym tamtym sezonie, w tym nie wywalczył sobie pewnej pozycji w rotacji Jasona Kidda. Rok temu ze średnią 11.1 był szóstym zbierającym ligi. W tym zbiera z tablic tylko 5 piłek ale też spędza na parkiecie prawie dwa razy mniej minut.

Mówi się, że Nets bardzo chcą pozyskać z L.A. Lakers Jordana Hilla. Mają od ligi wyjątek ($5.25mln) za kontuzję Brooka Lopeza (Disable Player Exception) ale mimo to ściągnięcie z Kalifornii 26-latka ($3.5mln) obciążyłoby ich listę płac na ten sezon o kolejne $15-17mln. Oznaczałoby to, że Mikhaił Prokhorov za te rozgrywki wpłaciłby do ligowej kasy z tytułu kontraktów i gigantycznego podatku od luksusu przeszło…$200mln!
 
http://pingshoops.com/wp-content/themes/sportedge-parent/thumb.php%3Fsrc%3Dhttp://pingshoops.com/wp-content/uploads/2014/02/Kings-Marcus-Thornton-drives-past-Paul-Pierce.jpg%26h%3D380%26w%3D620%26zc%3D1%26q%3D100

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.