Przyczajony sędzia, ukryty Sheed

Rasheed Wallace przez lata wypracował sobie w NBA wizerunek krnąbrnego pyskacza jeśli chodzi o relacje z sędziami. Przewinienia techniczne to jedna z pierwszych rzeczy, obok inteligentnej gry w ataku i twardej obrony jakie przychodzą do na myśl w kontekście tego zawodnika.
Zdaniem samego Sheeda wizerunek ten często przysparza mu niepotrzebnych kłopotów ponieważ arbitrzy są zbyt mocno wyczuleni na jego zachowanie. Nawet najmniejsze próby buntu czy wyrazy dezaprobaty dla sędziowskich decyzji są natychmiast, profilaktycznie "nagradzane" przysłowiowym "dachem".  

Wallace przekonuje, że właśnie przez skierowaną w niego sędziowską akcję "zero tolerancji dla Sheeda" został usunięty z boiska przy okazji piątkowego starcia z 76ers (przegranego przez Celtów 97:98). Podobno sędzia Bill Kennedy podczas jednego z time-outów Bostonu przyczaił się nienaturalnie blisko ławki Celtów tak jakby czekając na pretekst do reakcji. Każdy kto gra lub grał w koszykówkę wie, że w czasie przerwy na żądanie padają słowa, których czasem lepiej nie cytować przed godz. 22 niejednokrotnie też w mało wyszukany sposób podsumowujące pracę sędziów.
Jeśli przyczajony Kennedy liczył na "łatwy" gwizdek to się nie rozczarował. To co usłyszał wystarczyło mu, żeby wyrzucić Rasheeda z boiska.

"Mogę mówić co chcę o kim chcę." – powiedział Wallace. "Jeśli sędzia stoi koło naszej ławki i "wtyka tam swój nos" to prędzej czy później usłyszy tam coś co chce usłyszeć. I tak właśnie było w piątek. Widzieliście kiedyś sędziego stojącego tak blisko zawodników podczas time-outu?" – pytał retorycznie Sheed.

Nowy nabytek Bostonu ma już na swoim koncie 10 przewinień technicznych w tym sezonie. Szesnaste będzie równało się z automatycznym zawieszeniem na jeden mecz. A może nie będzie ich aż tyle?
Na drugim biegunie relacji z sędziami jest na przykład Kevin Durant. Gwiazdor Thunder za kwestionowanie decyzji arbitrów ma do tej pory na koncie 1 (słownie – jedno) przewinienie techniczne w swojej karierze.
Getting T\'ed UpNBA Names New Foul After Rasheed Wallace

Można być wyrzuconym z boiska za patrzenie na sędziego? Cóż może i nie jest to łatwe ale Sheed potrafi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.