Raport z kronik NBA

Po wczorajszy meczu Celtów z Bucks, Paul Pierce kolejny raz zapisał swoje nazwisko w kronikach klubu z Bostonu jak i całej ligi. "The Truth" dołączył do grona 36 zawodników w historii NBA, którzy mają na swoim koncie 20 tysięcy punktów a jednocześnie do wąskiej, bo zaledwie trzyosobowej grupy Celtów mogących pochwalić się podobnym osiągnięciem. Na liście najlepszych strzelców C’s Pierce jest już tylko za legendarnymi Johnem Havlickiem (26395 punktów) i Larrym Birdem (21791 punktów).

W tym samym mecz Rajon Rondo zaliczył 15 asyst i po pięciu meczach sezonu ma już ich na koncie 82 (średnia 16.4). To najlepszy pod tym względem start sezonu od ponad 20 lat.
Wczorajszy mecze Bostonu skłonił mnie do rzucenia okiem do kronik NBA. Oto co tam znalazłem:

– Kevin Garnett potrzebuje 18 zbiórek, żeby wyprzedzić Charlesa Oakleya (19 miejsce) na liście najlepszych zbierających ligi. K.G. ma na koncie 12188 zbiórek.

– Na tej samej liście tyle, że na 14 miejscu jest Shaq. Zbiórek ma już 12921 a do następnego, Johna Lucasa brakuje mu 21 zbiórek.

– Tim Duncan we wczorajszym meczu z Suns rzucił 25 punktów. Pozwoliło mu to wyprzedzić George’a Gervina (20708 punktów) na liście najlepszych strzelców w historii Spurs. T.D ma teraz 20710 punktów i jest obecnie drugim strzelcem klubu z Teksasu. Do Davida Robinsona brakuje mu dokładnie 80 punktów. Czyli za jakieś 4-5 meczów, może szybciej wielka feta w San Antonio.

– Kobe (28 miejsce) potrzebuje dwóch przechwytów, żeby wyprzedzić Douga Christie na liście najlepszych "złodziei" ligi.  Trzech przechwytów, żeby wyprzedzić na tej liście Larry Birda a dziesięciu żeby zostawić w tyle Doca Riversa.

– Paul Pierce musi oddać dwa rzuty osobiste, żeby wyprzedzić Hakeema Olajuwona na liście najczęściej rzucających wolne graczy. Pierce jest obecnie dwudziesty z 5422 celnymi rzutami z linii.

– Kobe musi trafić 45 rzutów z gry, żeby wyprzedzić Jerry Westa i stać się samodzielnym liderem Lakers pod względem celnych rzutów z gry. Kobe ma dziś 8972 celne rzuty z gry co daje mu 16 miejsce w historii ligi.
Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.