Rose i Bryant Graczami Miesiąca

Rozgrywający Chicago Bulls Derrick Rose i rzucający obrońca Los Angeles Lakers Kobe Bryant zostali wybrani wczoraj Graczami Miesiąca (marca) jako reprezentanci swoich Konferencji.

Rose pomógł Bulls w osiągnięciu bilansu 13:3 w marcu. W tym czasie notował mecze ze zdobyczami 42 punktów (18 marca z Indianą), 17 asyst (26 marca z Milwaukee). Rose jest jedynym graczem NBA sklasyfikowanym w top 10 najlepszych strzelców (25 punktów na mecz – siódme miejsce) i podających (7.9 asysty na mecz – dziesiąte miejsce).

Bryant z kolei poprowadził swoich Lakers do bilansu 12:1 w minionym miesiącu samemu grając na poziomie 25.8 punktu, 4.8 zbiórki oraz4.4 asysty. Dodatkowo Kobe wyprzedził Mosesa Malone’a na liście najlepszych strzelców NBA (szósta pozycja) oraz został liderem Lakers pod względem ilości rozegranych meczów (wyprzedził Kareema Abdul-Jabbara).
Nominowani do nagrody byli także Kyle Lowry z Houston Rockets, Chris Bosh, LeBron James i Dwyane Wade z Miami Heat, Kris Humphries z New Jersey Nets, Russell Westbrook z Oklahomy Thunder, Dwight Howard z Orlando Magic, Andre Iguodala z Philadelphii 76ers oraz Marcus Thornton z Sacramento Kings.

Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.