Russell Westbrook zostaje w Thunder

Oklahoma Thunder i Russell Westbrook dogadali się w sprawie nowego, trzyletniego kontraktu o wartości $85.7 mln.

Po odejściu Kevina Duranta do Warriors, mówiło się przez jakiś czas, że Thunder mogą chcieć wytransferować Westbrooka do innego klubu lub postarać się zatrzymać go pod kontraktem na dłużej. I właśnie ta opcja została wcielona w życie. Strony od paru tygodni negocjowały warunki nowego kontraktu. Jego stara umowa miała wygasnąć z końcem nadchodzącego sezonu.

27-latek miał zarobić w tym sezonie $17.8 mln. W świetle nowych postanowień kontraktowych, jego gaża wzrośnie o $8.7 mln. Każdy kolejny rok gry, wart będzie $26.5 mln. Jest to maksymalna stawka, jaką Thunder mogli dać swojej gwieździe.

W umowie zapisana jest opcja gracza na ostatni rok, co de facto oznacza, że klub z Oklahomy zabezpieczył przyszłość Westbrooka tylko o rok. Zamiast siadać do negocjacji latem 2017 roku, strony zrobią to 12 miesięcy później. O ile wcześniej Russ nie zostanie wymieniony. W tym biznesie nic nie jest pewne.

Latem 2018 roku, Westbrook będzie miał za sobą 10 sezonów w NBA a to oznacza, że będzie uprawniony do podpisania maksymalnego kontraktu o wyżej wartości. Zatem już teraz można śmiało przypuszczać, że skorzysta z prawa do odstąpienia od trzeciego roku tej umowy.

Westbrook zaliczył bardzo udany miniony sezon. Był czwarty w głosowaniu na MVP sezonu. 18 razy kończył mecze z triple-double (sześć razy w marcu), co w ostatnim 50-leciu udało się tylko jemu i Magic Johnsonowi. Jego średnie z rozgrywek 2015-16 sięgnęły 23.5 punktu (ósmy w lidze), 7.8 zbiórki, 10.4 asysty (drugi) oraz 2 przechwytów (piąty). 

http://cdn.fansided.com/wp-content/blogs.dir/157/files/2014/12/russell-westbrook-giannis-antetokounmpo-nba-milwaukee-bucks-oklahoma-city-thunder1-850x560.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.