Ruszyła maszyna… plotek i ruchów kadrowych ciąg dalszy 113

* Chris Duhon, były rozgrywający Chicago Bulls i New York Knicks związał się czteroletnim kontraktem o wartości $15 mln. z Orlando Magic.

* Zarząd klubu Los Angeles Clippers i Vinny Del Negro doszli do porozumienia w sprawie umowy, na mocy której były coach Bulls poprowadzi ekipę z Kalifornii w następnym sezonie. Więcej

* Mavs są zainteresowani pozyskaniem obrońcy Rajy Bell a on jest zainteresowany grą dla Mavs. Specjalista od obrony stawia Dallas obok Miami i Orlando w TOP 3 miejsc gdzie chciałby zagrać w przyszłym sezonie. Zainteresowanie weteranem wyrażają także m.in. Boston, San Antonio i Portland.

* Amar’e Stoudemire dopiero co zdecydował się na grę dla Knicks a już mocno angażuje się w rekrutację następnych graczy. STAT mówił jakiś czas temu, że chciałby zobaczyć Tony Parkera w swojej ekipie. Jest jednak mało prawdopodobne, że zarząd klubu z Teksasu puści swoją gwiazdę za "czapkę śliwek". W związku z tym Amar’e wskazał na Luke’a Ridnour’a jako rozgrywającego, z którym też chciałby grać. Jego zdaniem przypomina on w grze samego Steve’a Nasha.

* Mimo, że Knicks mają już od 2 dni obsadzoną pozycję silnego skrzydłowego to nie przeszkadza im w podejmowaniu rozmów z innymi klasowymi graczami na tej pozycji.  W najbliższej przyszłości zarząd NY rozmawiać będzie z Carlosem Boozerem na temat możliwości gry w nowo formowanej drużynie.

* Podobno LeBron James jest wewnętrznie rozdarty. Z jednej strony chciałby wypłynąć na szerokie wody Nowego Jorku czy Chicago, zasmakować Atlantyku w Miami czy dołączyć do Nets, ekipy bliskiego przyjaciela Jay’a-Z ale z drugiej strony żal mu odjeżdżać z rodzinnych stron i porzucać bądź co bądź jedną z najlepszych ekip w NBA. Stąd pojawił się pomysł na danie sobie i Cleveland ostatniej szansy na zdobycie mistrzostwa. LeBron miałby podpisać tylko 2-letni kontrakt by znów stać się wolnym agentem w 2012 roku. Atutem takiego rozwiązania byłby po pierwsze przegląd tego jak idzie jego największym konkurentom a zarazem przyjaciołom Wade’owi, Boshowi i Stoudemie’owi, po drugie dałby szanse trenerowi Scottowi na wdrożenie swoich pomysłów na wywalczenie przez Cavs mistrzostwa. Gdyby za dwa lata 27-letni wówczas James uznał, że jest już wypalony w Ohio i chce spróbować nowych wyzwań nic nie stałoby na przeszkodzie do podpisania wieloletniej umowy np. z Nets którzy akurat wtedy przenosić się będą na Brooklyn. 

* Celtics szukają centymetrów pod koszem na przyszły sezon. Zarząd klubu umówiony jest na spotkanie z Kwame Brownem, którego lata świetlne temu z 1 numerem draftu do Washingtonu wybierał sam Michael Jordan,

* Strzelcy dystansowi zawsze w cenie. Roger Mason Jr. nie narzeka na brak ofert ale najchętniej zostałby w San Antonio gdzie spędził ostatnie 2 lata. Wiele wskazuje na to, że jego marzenie się spełni ponieważ rozmowy w sprawie nowego kontraktu idą podobno w dobrym kierunku.

* Allen Iverson chce wrócić do NBA. Jak sam twierdzi będzie ostro trenował tego lata by pojawić się na obozie treningowym w optymalnej formie. Chce grać tam gdzie będzie mile widziany w roli jaką przydzieli mu klub. Chce być też mentorem dla młodych graczy.

* Amar’e i jego agent chcą wyciągnąć rękę w stronę Phoenix i nie mają nic przeciwko umowie sign-and-trade jeśli miałaby ona w jakiś sposób wzmocnić klub z Arizony.

* Mike Miller, LeBron James i Chris Paul spotkają się w tym tygodniu w Akron w ramach campu Nike. Mają zamiar trochę potrenować i pogadać o przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.