Shaq pod nóż! Out na 6-8 tygodni!

Center Cleveland Cavaliers Shaquille O’Neal przejdzie dziś w Baltimore operację prawego kciuka.
Shaq nabawił się kontuzji w ubiegły czwartek w wyjazdowym meczu z Bostonem. W jednej z podkoszowych akcji skrzydłowy Celtów Glen Davis próbując zablokować rzut rywala niefortunnie uderzył go w dłoń. Z pozoru niegroźnie wyglądający uraz okazał się być poważniejszy niż początkowo przypuszczano stąd decyzja o zabiegu chirurgicznym.
Czas powrotu do pełnej sprawności po tego typu zabiegach wynosi średnio 6-8 tygodni. Biorąc pod uwagę fakt, że do końca rundy zasadniczej zostało już tylko 7 tygodni zdrowy Shaq może wrócić dopiero na play-offs.  

W 53 meczach w barwach Cavs "Big Daddy" notował średnie na poziomie 12 punktów i 6.7 zbiórki będąc ważnym ogniwem rotacji klubu z Ohio. Przy jego dużym udziale "Kawalerzyści" osiągnęli imponujący bilans 4-1 z Lakers i Magic, jednymi z głównych "przeszkód" na ich drodze do mistrzostwa NBA.

O’Neal podobnej kontuzji doznał 15 lat temu grając wtedy dla Orlando Magic. Stracił wówczas 22 mecze sezonu regularnego. Licząc od dzisiejszego spotkania z Knicks, Cavs do końca sezonu regularnego zostały dokładnie 22 mecze.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.