Thomas i Westbrook Graczami Tygodnia

Isaiah Thomas z Boston Celtics i Russell Westbrook z Oklahomy Thunder zostali wybrani Graczami Tygodnia jako przedstawiciele swoich Konferencji. Nagrodę przyznano za mecze rozgrywane od poniedziałku 19 grudnia do niedzieli 25 grudnia.

Thomas pomógł Celtom wygrać trzy z czterech meczów w tamtym tygodniu. Każda z tych wygranych miała miejsce w obcych halach. Jego statystyki sięgnęły 33.3 punktu (najlepszy na Wschodzie), 7.3 asysty oraz 2.3 zbiórki. W miniony wtorek, w meczu z Memphis, Thomas zdobył 44 punkty (rekord kariery). Potrzebował do tego zaledwie 16 rzutów z gry. Ostatnim Celtem, który zdobył 40 punktów (lub więcej) przy maksymalnie 16 rzutach był Paul Pierce w 2012 roku. 
Celtowie z bilansem 18:13 są na trzecim miejscu na Wschodzie.

Westbrook poprowadził Thunder do bilansu 3:1 w ubiegłym tygodniu. Jego średnie za ten okres wyniosły 41 punktów (najlepszy w lidze), 10 asyst, 9.8 zbiórki oraz 1 przechwyt. Lider Thunder zanotował trzy z rzędu mecze z przynajmniej 40 punktami, 10 zbiórkami oraz 5 asystami, co zdarzyło się wcześniej tylko dwóm innym graczom (Elgin Baylor i Wilt Chamberlain). Poza tym, R.W. zapisał na swoim koncie czternaste w tym sezonie triple-double (45/11/11). Było to jego szóste w karierze triple-double złożone z przynajmniej 40 punktów. W tej klasyfikacji tylko dwóch zawodników w historii jest nad Westbrookiem. Są to Oscar Robertson (22) oraz Wilt Chamberlain (7).
Thunder z bilansem 19:12 są na szóstym miejscu na Zachodzie.

Do nagrody nominowani byli także Nicolas Batum, Kyrie Irving, LeBron James, Kevin Durant, Giannis Antetokounmpo, Anthony Davis, DeMarcus Cousins oraz Kyle Lowry.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.