Tony Parker w ASVEL Villeurbanne… za grosze!

"Jeśli zagram gdzieś poza NBA, to na pewno będzie to Francja, to na pewno będzie to moja drużyna ASVEL. To będzie coś dla kibiców." – mówił miesiąc temu Tony Parker a swoją decyzję uzależniał od zdrowia i sytuacji z lockoutem.
Dziś już wiemy, że okoliczności były na tyle sprzyjające, że TP związał się kontraktem z
ASVEL’em. Na mocy umowy, która ważna będzie do zakończenia lockoutu w NBA, Parker zarabiać będzie… 1500 euro miesięcznie. Dla porównania rozgrywający San Antonio w ostatnim sezonie za grę dla Spurs zarobił $13,5mln.
Warto dodać, że Parker który od 2009 roku jest wiceprezydentem oraz właścicielem części udziałów w klubie z przedmieść Lyonu, sam zapłacił za ubezpieczenie swojego kontraktu.
29-letni Parker od 10 lat związany jest ze Spurs, z którymi trzy razy sięgał po mistrzowski tytuł (2003, 2005 i 2007 – MVP Finałów).
Jego średnie z całej kariery (746 meczów, 733 starty – średnio 33 minuty na mecz) sięgają 16.7 punktu, 5.7 asysty, 3.1 zbiórki oraz 1 przechwytu na mecz. Trzy lata temu w meczu przeciwko Timberwolves rzucił rekordowe dla siebie 55 punktów.
Kilka tygodni temu swoją grą (22.1 punktu, 4.4 asysty oraz 3.5 zbiórki) miał duży udział w zdobyciu przez Francję srebrnego medalu podczas Mistrzostw Europy granych na Litwie.

"Jeśli zostanę tu na cały sezon, to zdobędziemy mistrzostwo ligi" – powiedział Parker.
Jego debiut będzie mieć miejsce prawdopodobnie 14 października. ASVEL tego dnia podejmować będzie Paris-Levallois.
1but.pl -> Aż 240 modeli butów do kosza -> Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.