Wade i Nowitzki Graczami Tygodnia 115

Obrońca Miami Heat Dwyane Wade jako reprezentant Wschodu oraz skrzydłowy Dallas Mavericks Dirk Nowitzki (Zachód) zostali uznani najlepszymi graczami minionego tygodnia w NBA (1-7 marca).

Dzięki świetnej grze swojego lidera Heat w trzech meczach minionego minionego tygodnia nie przegrali ani razu bijąc Golden State, Lakers i Hawks. Wade w każdym z tych spotkań zaliczał double-double a jego średnie kształtowały się na poziomie 33.3 punktu 12 asyst, 5 zbiórek oraz 2.3 przechwytu. W starciu z Lakersami został pierwszym graczem w historii klubu, który zgromadził na swoim koncie 4000 celnych rzutów z gry.

Z kolei prowadzeni przez Dirka Nowitzkiego Mavericks są obecnie "najgorętszą" ekipą w lidze. Ubiegły tydzień zakończyli z bilansem 4-0 a ogólnie wygrali już 11 spotkań z rzędu. Do liderujących w tabeli Zachodu Lakers tracą już tylko trzy wygrane. Dirk w ubiegłym tygodniu jak na prawdziwego lidera przystało pracował na obu końcach parkietu. Znalazł się w najlepszej dziesiątce strzelców (26.8 punktu na mecz – 5 miejsce), zbierających (8.8 zbiórki na mecz – 10 miejsce) oraz blokujących(1.75 bloku na mecz – 5 miejsce). Od czasu przerwy na Mecz Gwiazd Mavs legitymują się bilansem 11-1.

Innymi nominowanymi graczami do miana Gracza Tygodnia byli:
Rajon Rondo, Tyrus Thomas, LeBron James, Carmelo Anthony, Luis Scola, Carlos Delfino, Kevin Durant, Jameer Nelson oraz Amar’e Stoudemire.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.