Wall i Griffin Debiutantami Miesiąca 98

Rozgrywający Washington Wizards John Wall i skrzydłowy Los Angels Clippers Blake Griffin zostali wybrani dziś Debiutantami Miesiąca jako reprezentanci Wschodniej i Zachodniej Konferencji. Pod uwagę brane były mecze grane w styczniu.

Wall ze średnimi 13.9 i 10.5 był najlepszym strzelcem i asystentem wśród debiutantów Wschodu. Został on także pierwszym debiutantem w historii NBA, który zaliczył 9 lub więcej asyst w 10 z rzędu meczach. Poza tym pierwszy numer draftu 2010 zaliczył w ubiegłym miesiącu łącznie 168 asyst co było najlepszym wynikiem od roku 1988 kiedy to swój pierwszy sezon w NBA rozgrywał Mark Jackson. Zaliczył on wtedy w pojedynczym miesiącu 172 kończące podania.

Griffin z kolei był najlepszym strzelcem i zbierającym oraz drugim asystentem wśród wszystkich debiutantów. Jego średnie sięgnęły imponujących liczb – 26 punktów, 13.4 zbiórki oraz 4.4 asysty na mecz. Skrzydłowy Clippers, pierwszy numer draftu 2009 roku został zaledwie czwartym rookie na przestrzeni ostatnich 20 lat, który zakończył pojedynczy miesiąc ze średnimi 25/10.
Nominowani do nagrody byli także: Greg Monroe, Landry Fields, Evan Turner, DeMarcus Cousins oraz Gary Neal.

Thibodeau i Williams Trenerami Miesiąca


Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.