Wall i Griffin Debiutantami Miesiąca

John Wall z Washington Wizards oraz Blake Griffin z L.A. Clippers zostali wybrani Debiutantami Miesiąca (lutego) jako reprezentanci swoich Konferencji.

Wall był w lutym najlepszym strzelcem (16.5 punktu) i asystentem (7.9 asysty) oraz piątym zbierającym (4.9 zbiorki) wśród debiutantów Wschodu. Czterokrotnie zdobywał 20 lub więcej punktów a pięciokrotnie zaliczał 10 i więcej asyst w jednym meczu. W chwili obecnej jego średnia asyst na poziomie dziewięciu, daje mu szóste miejsce w całej lidze i jest dzięki temu na dobrej drodze, by zostać pierwszym od czasów Damona Stoudamire (sezon 1995-96) graczem, który w swojej debiutanckiej kampanii osiąga pułap 9 asyst w meczu.

Griffin z kolei był najlepszym strzelcem i zbierającym wśród wszystkich rookies (średnio 23.1 punktu oraz 11.6 zbiórki w kazdym meczu) a także drugim podającym, obok Erica Bledsoe, kolegi z drużyny (3.6 asysty na mecz). Jedenaście razy rzucał 20 lub więcej punktów, dwanaście z czternastu meczów kończył z double-double. Prowadził też wśród debiutantów pod względem ilości minut spędzonych na parkiecie (średnio 39.2 na mecz). Griffin ma szansę zostać pierwszym od 11 lat debiutantem, który kończy swój pierwszy sezon ze średnimi na poziomie 20/10. Ostatnim zawodnikiem, który tego dokonał jako pierwszoroczniak był Elton Brand.

Nominowani do nagrody byli także: Greg Monroe, Landry Fields oraz DeMarcus Cousins.

Carlisle i Collins Trenerami Miesiąca


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.