Wall i Harden Graczami Tygodnia

John Wall z Washington Wizards i James Harden z Houston Rockets zostali wybrani Graczami Tygodnia jako przedstawiciele swoich Konferencji. Wyróżnienie przyznano za mecze rozgrywane od poniedziałku 26 grudnia do niedzieli 1 stycznia.

Wall pomógł Wizards wygrać wszystkie trzy mecze w tamtym tygodniu. Jego statystyki za ten okres sięgnęły 24.3 punktu, 13 asyst (najlepszy w lidze), 5.3 zbiórki, 2.7 przechwytu (drugi na Wschodzie) oraz 1 bloku.
Wizards z bilansem 16:16 są na szóstym miejscu na Wschodzie. Gortat i koledzy wygrali 10 z 15 meczów w grudniu. 

Harden poprowadził Rockets do kompletu wygranych w czterech meczach w ubiegłym tygodniu. Jego średnie za ten okres wyniosły 37.3 punktu (najlepszy w lidze), 12.5 asysty (drugi w lidze), 9.8 zbiórki oraz 1.2 przechwytu. Lider Rakiet w każdym z tych meczów zdobywał ponad 30 punktów. W sylwestrowy wieczór zaaplikował Knicks 53 punkty, 16 zbiórek i 17 asyst. Było to pierwsze w historii NBA triple-double na poziomie 50/15+/15+ oraz drugie złożone z tylu punktów (pierwsze zaliczył Wilt Chamberlain w 1968 roku).

Rockets z bilansem 26:9 są na trzecim miejscu na Zachodzie. Ekipa z Teksasu wygrała w grudniu 15 z 17 meczów.

Do nagrody nominowani byli także Isaiah Thomas, Nikola Jokic, DeAndre Jordan, Giannis Antetokounmpo, Anthony Davis, Joel Embiid, C.J. McCollum oraz DeMarcus Cousins.

http://www2.pictures.zimbio.com/gi/James+Harden+Houston+Rockets+v+Washington+D4cCKpaLPSWl.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.