Wieści Garść 53

* Brian Shaw jest nowym trenerem Denver Nuggets. Od 2005 roku pracował jako asystent w Los Angeles Lakers a ostatnie dwa sezony spędził na podobnym stanowisku w Indianie Pacers.
Shaw już od jakiegoś czasu starał się o pracę głównego trenera. Rok temu przymierzany był m.in. do Lakers, Bobcats a od kilku tygodni do Nets i Clippers.
Shaw przejmie obowiązki zwolnionego po sezonie George’a Karla.

* Cleveland Cavaliers zaproponowali Portland Trail Blazers swoje dwa wybory w tegorocznym drafcie (1. i 19.) za LaMarcusa Aldridge’a. Klub z Oregonu odrzucił propozycję. Cavs są bardzo zainteresowani oddaniem swojego pierwszego wyboru za sprawdzonego, klasowego gracza. Wśród zainteresowanych ekip są m.in. Thunder i Wolves.

* Bulls i Wizards rozmawiali w sprawie potencjalnej wymiany, która dałaby Bykom trzeci wybór w tym drafcie oraz Emekę Okafora. Do Waszyngtonu udałby się Luol Deng.

* Danny Ainge jest w życiowej formie. Ostatnio rozmawiał z Cavs na temat wymiany, która do Ohio wysłałaby Paula Pierce’a a w zamian dała kilka wyborów w II rundach kilku draftów.

* Nets i Wolves rozmawiają. Klub z Minnesoty szuka strzelca, którego widzą w osobie MarShona Brooksa a z kolei Brooklyn szuka wartościowego zmiennika dla Derona Williamsa. Może być nim któryś z pary J.J. Barea, Luke Ridnour.

* Miami Heat zrobią wszystko, żeby zatrzymać Ray’a Allena (opcja gracza) oraz wiele, żeby wrócił do nich Chris Andersen. Podobno obaj chcą zostać na Florydzie.

* David Joerger, dotychczasowy asystent Lionela Hollinsa, od przyszłego sezonu poprowadzi Memphis Grizzlies jako główny trener.

* Patty Mills zostaje w San Antonio. Australijczyk wykorzysta opcję gracza w swoim kontrakcie na najbliższy sezon ($1.3mln).

* Jakiś czas temu Jay-Z odsprzedał swój pakiet udziałów w klubie Brooklyn Nets. Była to ostatnia prosta proceduralna do tego, żeby Jay mógł zostać pełnoprawnym agentem. Jednym z pierwszych klientów agencji Roc Nation Sports jest Kevin Durant, który kilka tygodni temu rozstał się ze swoim dotychczasowym agentem Robem Pelinką.

* Brook Lopez przeszedł operację a raczej zabieg wymiany śruby wzmacniającej jego operowaną w grudniu 2011 roku, prawą stopę. Center Nets wrócił już dawno do 100% zdrowia. Śruby mają jedynie na celu "trzymanie" wszystkiego w kupie. Skrzywienie śruby odkryto podczas rutynowych badań, Brook nie uskarżał się na żaden ból.

* Mike Longabardi, który od sezonu 2007-2008 był asystentem Doca Riversa w Bostonie, przenosi się na podobne stanowisko do Phoenix. Longabardi będzie asystentem Jeffa Hornacka i podobnie jak w Bostonie, będzie odpowiedzialny głównie za formację defensywną. 

* Antoine Walker wyraził chęć prowadzenia Boston Celtics od przyszłego sezonu.

* Wracający do zdrowia Greg Oden jest zainteresowany grą w Miami… a Miami jest zainteresowane pozyskaniem Grega Odena.

* New Orleans Pelicans eksplorują Europę w poszukiwaniu młodych talentów. Bądźcie czujni, noście telefony przy sobie, szlifujcie formę.

* DeMarcus Cousins chce od Kings maksymalnego kontraktu…albo transferu do innego klubu.

http://images.ftw.usatoday.com/wp-content/uploads/2013/06/AP_CELTICS_PACERS_7680197.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.