Wieści Garść – Cavs bardzo chcą Davida Blatta

* Joel Embiid, przez wielu obserwatorów uważany za jednego z głównych kandydatów do "jedynki" w tegorocznym drafcie, złamał nogę! Do urazu doszło kilka dni temu, podczas jednego z treningów. 20-latek doznał przeciążeniowego złamania jednej z kości w prawej stopie. Jutro ma zostać przeprowadzona operacja. Wcześniej były już "czerwone flagi" odnośnie stanu jego pleców.
Embiid w minionym sezonie reprezentował barwy uniwersytety Kansas. Jego średnie sięgnęły
11.2 punktu, 8.1 zbiórki oraz 2.6 bloku.
Znaki zapytania odnośnie jego zdrowia zdają się nie odstraszać klubów biorących udział w loterii. Kilka z nich już oświadczyło, że mocno zastanowi się nad wybraniem go w drafcie, gdyby jego pozycja spadła z TOP3.

* Alvin Gentry zdecydował się przyjąć propozycję Golden State Warriors. Gentry zostanie jednym z asystentów Steve’a Kerra. W poprzednim sezonie pracował na podobnym stanowisku w L.A. Clippers u Doca Riversa. Blisko 60-letni Gentry zgodził na trzyletni kontrakt. Jego wartość nie jest znana ale podobno będzie zarabiał prawie dwa razy więcej niż w Clippers.

* Golden State długo się przed tym bronili ale chyba zrozumieli, że jeśli chcą Kevina Love’a to będzie to ruch nieunikniony. Chodzi o włączenie Klay’a Thompsona do ewentualnego dealu za skrzydłowego Minnesoty. Podobno klub z Oakland jest już gotowy na rozdarcie "Splash Brothers".

* Jeśli Celtom nie uda się wygrać wyścigu o Love’a, to mówi się że Danny Ainge poszuka możliwości wymiany Rajona Rondo.

* David Blatt ma na stole ofertę pracy na stanowisku głównego trenera Cleveland Cavaliers. Właśnie rozmawiałem z moim izraelskim znajomym, który od lat jest tak blisko Blatta, jak tylko dziennikarz może być. Przy okazji. Dziwi mnie fakt, że tak wielu ludzi będących "w temacie" nie zdaje sobie sprawy z tego, że Blatt jest Amerykaninem. Ale wybaczam bo pamiętam, że nawet Mike Krzyżewski w Londynie bał Blatta za Rosjanina.

* Charlotte Hornets zaprezentowali nowe stroje Szerszenie opuściły miasto w sezonie 2001-02. Teraz szykuje się triumfalny powrót:

http://a.espncdn.com/photo/2014/0619/nba_hornets_uni_d1_600x400.jpg

* Kendrick Perkins ma radę na wakacje dla Kevina Duranta – przybierz na masie kolego!
Perk powołując się na przykłady Jordana, Kobego czy LeBrona wskazuje, że dodatkowe mięśnie mogą tylko pomóc Durantowi.
"Widywałem go bardzo zmęczonego w meczach. Kiedy ma się odpowiednią masę, można wtedy po prostu dać ciału przejąć kontrolę nad wydarzeniami." – mówi Perkins, któremu z pewnością masy nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.