Wieści Garść – Dzień Dziewiąty

* Will Bynum zostaje w Detroit. Strony dogadały się w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości $5.75mln. Cała suma jest gwarantowana.
30-latek spędził ostatnich pięć sezonów w drużynie Pistons. Przyznał, że
zatrudnienie Maurice’a Cheeksa na stanowisku głównego trenera, tylko
wzmocniło jego chęć pozostania. Zainteresowani jego usługami byli także Chicago Bulls.
Jego średnie z tamtego sezonu to 9.8
punktu, 1.5 zbiórki oraz 3.8 asysty.

* Chris Kaman i Los Angeles Lakers doszli do porozumienia w sprawie kontraktu. Będzie to jednoroczna umowa za mini mid-level exception czyli ok. $3.2mln. Byłym centrem Clippers i Mavs interesowali
się też m.in. Warriors, Hawks, Kings i Knicks.
31-letni Kaman ma za sobą 10 sezonów w NBA – 8 w Clippers oraz po jednym w Hornets i Mavs.
Jego średnie z całej kariery to 11.8 punktu, 8 zbiórek, 1.3 asysty oraz 1.4 bloku.

* Cleveland Cavaliers zaproponowali Andrew
Bynumowi dwuletni kontrakt o wartości $24mln, gdzie drugi rok jest opcją klubu. Umowa skonstruowana jest tak, że jeśli 25-latek weźmie udział w całym obozie treningowym oraz zagra określoną ilość spotkań w sezonie, wtedy jej wartość wzrośnie. Bynum i jego agent nie podjęli jeszcze decyzji. Zainteresowani nim są też Dallas Mavericks i Atlanta Hawks.

* Golden State Warriors i skrzydłowy Marresse Speights dogadali się w sprawie trzyletniego kontraktu o jeszcze nie ujawnionej wartości. Trzeci rok umowy jest opcją klubu. Niespełna 26-letni gracz ma za sobą pięć sezonów w NBA. Trzy w 76ers, półtora w Memphis. Ostatnie rozgrywki ukończył w Cavs, gdzie trafił na mocy wymiany z Grizzlies w styczniu tego roku. Jego średnie z Cleveland sięgnęły 10.2 punktu oraz 5.1 zbiórki.

* Rasheed Wallace został zatrudniony przez Detroit Pistons (dwuletnia umowa) na stanowisku jednego z asystentów trenera Maurice’a Cheeksa. Sheed po dwóch latach przerwy, wrócił do gry w minionym sezonie (Knicks). Niestety przegrał walkę z własnym zdrowiem. Ostatecznie skończył karierę w kwietniu. Do jego obowiązków należeć będzie szkolenie młodych, wysokich drużyny ( Greg Monroe, Andre Drummond, Tony Mitchell). Wallace sięgnął z Pistons po mistrzowski tytuł w 2004 roku. Podobne stanowisko proponowali mu New York Knicks.

* Alvin Gentry dołączył do sztabu trenerskiego Doca Riversa w L.A. Clippers. Byłemu szkoleniowcowi Celtics udało się też ściągnąć czterech swoich asystentów z Celtics (Armond Hill,J.P. Clark, Kevin Eastman, Tyronn Lue).

* Knicks zaprosili na testy 36-letniego Raję Bella i podobno są pod wrażeniem jego formy. Nadal dysponuje bardzo dobrym rzutem za trzy punkty, nadal dobrze broni. Wygrywał też mini gierki 1×1 z debiutantami Knicks. W czasie 12 sezonów w NBA, Bell grał dla 6 klubów (76ers, Mavs, Jazz, Suns, Bobcats, Warriors). Ostatnie trzy lata spędził w Salt Lake City przy czym całe rozgrywki 2012-13 oglądał z pozycji kibica. Strony nie mogły dojść do porozumienia w sprawie wykupienia kontraktu weterana. Jego średnie z całej kariery to 9.9 punktu, 2.8 zbiórki oraz 1.7 asysty.
Knicks szukają sprawdzonego gracza, dysponującego rzutem z dystansu. Klub stracił już tego lata Chrisa Copelanda, Steve’a Novaka, Quentina Richardsona i Jasona Kidda (skończył karierę).

* Ron Artest zdecydował się dwa tygodnie temu wykorzystać opcję w swoim kontrakcie na kolejny sezon
(za $7.7mln) i zostać w Lakers. Być może jednak jego ostatni mecz w barwach klubu z L.A. już się odbył. Jeziorowcy najprawdopodobniej go zwolnią. Ruch ten podyktowany jest oszczędnościami. Jeśli to nastąpi, w kasie klubu zostanie ok. $30mln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.