Wybrano All-NBA 1st, 2nd & 3rd Team 2020-21

NBA ogłosiła trzy najlepsze piątki sezonu 2020-21. All-NBA First Team tworzą Nikola Jokic, MVP tego sezonu, Giannis Antetokounmpo, Kawhi Leonard, Luka Doncic oraz Steph Curry.

Dla LeBrona to już siedemnasty wybór do All-NBA (13 razy do pierwszego składu, trzy razy do drugiego i raz do trzeciego). Jest to nowy rekord NBA. LBJ tym samym śrubuje swój własny rekord jeśli chodzi zaszczyty bycia wybranym do All-NBA. Wcześniej, przez lata, rekord ten (15) należał do Kareema Abdul-Jabbara, Kobe Bryanta i Tima Duncana.

W pozostałych piątkach znaleźli się:

All-NBA Second Team:
F: LeBron James.
F: Julius Randle.
C: Joel Embiid.
G: Damian Lillard.
G: Chris Paul.

All-NBA Third Team:
F: Paul George.
F: Jimmy Butler.
C: Rudy Gobert.
G: Bradley Beal.
G: Kyrie Irving.

Gdyby kogoś interesowało, to może trzy najlepsze piątki tego sezonu kształtowały się TAK.
Pierwszy skład mam identycznie. W drugim miałem Butlera nad LeBronem, resztę tak samo. W trzecim natomiast pokrywają nam się Gobert i Beal. U mnie za Irvinga był Westbrook. Miałem też Ziona Williamsona oraz LeBrona zamiast Butlera.

Poza ogromnym zaszczytem i możliwością zapisania swoich nazwisk w historii, wybór do którejś z trzech piątek All-NBA ma też wymiar finansowy. Dla Joela Embiida i Luki Doncica znalezienie się wśród piętnastu najlepszych koszykarzy tego sezonu, oznacza prawo do podpisania supermax kontraktu. Środkowy 76ers będzie uprawiony do podpisania czteroletniego przedłużenia kontraktu o wartości $190.6 mln. Umowa weszłaby w życie początkiem rozgrywek 2023-24. Doncic z kolei będzie mógł podpisać pięcioletni kontrakt warty $201.5 mln.
Są też tacy, którzy właśnie stracili ogromne pieniądze. Pominięcie Jaysona Tatuma, De’Aarona Foxa, Bama Adebayo i Donovana Mitchella oznacza dla nich stratę po ponad $32 mln. Cała czwórka, przed rozpoczęciem tego sezonu, podpisała ze swoimi drużynami pięcioletnie kontrakty o wartości $195.6 mln. Warunkiem odblokowania pełnych sum był m.in. wybór do którejś z piątek All-NBA. Jego brak oznacza, że wartość wszystkich tych kontraktów spadnie do pułapu $163 mln.

Nieco wcześniej ogłoszono najlepsze piątki obrońców.
All-Defensive 1st Team tworzą Rudy Gobert i Ben Simmons z 76ers, Draymond Green z Warriors oraz Jrue Holiday i Giannis Antetokounmpo z Bucks.

Do drugiej trafili Bam Adebay i, Jimmy Butler z Heat, Joel Embiid i Matisse Thybulle z 76ers oraz Kawhi Leonard z Clippers.

Nadal czekamy na ogłoszenie dwóch najlepszych piątek debiutantów oraz najlepszego wśród nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.