Zwrot w sprawie CP3! Odom w Dallas!

Los Angeles Lakers podjęli decyzję o wycofaniu się z walki o Chrisa Paula po tym jak NBA nie zgodziła się na propozycję wymiany. Niemal natychmiast Lakers dokonali wymiany z Mavericks.
Odrzucony DEAL między  Lakers, Hornets a Rockets miał wyglądać tak:
Lakers pozyskują Paula, wysyłają do Houston Pau Gasola. Hornets otrzymują od Lakers Lamara Odoma a od Rockets Kevina Martina, Luisa Scolę, Gorana Dragica i wybór w pierwszej rundzie Draftu.

W związku z tym Lakers dokonali wymiany z Dallas Maverick. Na jej mocy Lamar Odom przenosi się do Teksasu a w przeciwnym kierunku wędruje wybór w pierwszej (a być może także i drugiej) rundzie Draftu 2012 oraz tzw. "traded player exception" czyli wyjątek pozwalający na zwiększenie miejsca w salary-cap. Mavs zdobyli go kilka godzin wcześniej transferując Tysona Chandlera do Nowego Jorku.
Mówi się, że nagły zwrot sytuacji spowodowała wieść o tym, że Dwight Howard stał się "dostępny". Lakers mają zapolować na niego w najbliższej przyszłości.
Uśpiony dotąd Mark Cuban znów pokazał swój geniusz. Prawie za darmo "wyciągnął" od Lakers świetnego, inteligentnego gracza, na 2 pozycje a jednocześnie nie wpakował się w kontrakty, które mogłyby ograniczyć mu płynność podczas transferowego lata 2012 (kontrakt Odoma – $8.9mln na ten sezon, zawiera opcję drużyny na sezon kolejny – $8.2). Cuban chce po zakończeniu sezonu ostro powalczyć o kogoś z topowych wolnych agentów.
1but.pl -> Aż 270 modeli butów do kosza -> Zobacz 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.