Blake Griffin przeszedł operację

Blake Griffin przeszedł artroskopową operację lewego kolana. Pistons wyłączyli swojego zawodnika z gry na czas nieokreślony. W wydanym oświadczeniu czytamy jednak, że rehabilitacja operowanej nogi będzie długa. Nieoficjalnie mówi się, że 30-latek może już w tym sezonie nie wrócić.
Griffin wystąpił do tej pory tylko w 18 z 37 meczów swojej drużyny. Na swój pierwszy mecz rozgrywek 2019-20 musiał czekać do 12 listopada. Do tego czasu wracał do zdrowia po kwietniowej operacji tego samego, lewego kolana.
Statystyki Griffina z obecnego sezonu sięgają 15.5 punktu, 4.7 zbiórki oraz 3.3 asysty. Skrzydłowy Pistons zarobi w tym sezonie $34.4 mln, w przyszłym $36.8 mln, a w kolejnym $38.9 mln.

Obecna kontuzja, to kolejny wpis do bogatej kartoteki medycznej Blake’a Griffina. Historia jego kontuzji i urazów wygląda tak:

Preseason 2009. Uszkodzona rzepka lewego kolana. Uraz ten przesunął jego debiut w NBA o rok.

– Lato 2012. Uszkodzona łąkotka w lewym kolanie. Uraz ten uniemożliwił mu wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku.

– Lato 2014. Przeciążeniowy uraz pleców. Kontuzja uniemożliwiła mu wyjazd do Hiszpanii na Mistrzostwa Świata.

– Luty 2015. Infekcja prawego łokcia. Niezbędna była operacja.

– Grudzień 2015. Naderwane ścięgno mięśnia czworogłowego.

– Styczeń 2016. Złamana prawa dłoń. Po incydencie z pracownikiem klubu.

– Grudzień 2016. Operacja lewego kolana.

– Kwiecień 2017. Kontuzja palca prawej stopy. Mecz nr 3 pierwszej rundy play-offs z Utah Jazz. Uraz wyłączył z dalszej części rozgrywek. Clippers odpadli w tej serii.

– Listopada 2017. Blake Griffin ma skręcone więzadło poboczne piszczelowe (MCL) lewej nogi. Do urazu doszło w czwartej kwarcie wczorajszego meczu Clippers-Lakers. Na walczącego w parterze o piłkę Griffina, niefortunnie wpadł Austin Rivers. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że w kolanie 28-latka nie ma żadnych strukturalnych uszkodzeń. Doszło jedynie do skręcenia. Wstępnie mówi się jednak nawet o dwóch miesiącach przerwy w grze.

– Kwiecień 2019. Kontuzja lewego kolana zakończona artroskopową operacją.

Detroit Pistons forward Blake Griffin dunks during the first half of an NBA basketball game against the Cleveland Cavaliers, Monday, Nov. 19, 2018, in Detroit. (AP Photo/Carlos Osorio)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.