Blake Griffin przeszedł operację

Blake Griffin przeszedł artroskopową operację lewego kolana. Pistons wyłączyli swojego zawodnika z gry na czas nieokreślony. W wydanym oświadczeniu czytamy jednak, że rehabilitacja operowanej nogi będzie długa. Nieoficjalnie mówi się, że 30-latek może już w tym sezonie nie wrócić.
Griffin wystąpił do tej pory tylko w 18 z 37 meczów swojej drużyny. Na swój pierwszy mecz rozgrywek 2019-20 musiał czekać do 12 listopada. Do tego czasu wracał do zdrowia po kwietniowej operacji tego samego, lewego kolana.
Statystyki Griffina z obecnego sezonu sięgają 15.5 punktu, 4.7 zbiórki oraz 3.3 asysty. Skrzydłowy Pistons zarobi w tym sezonie $34.4 mln, w przyszłym $36.8 mln, a w kolejnym $38.9 mln.

Obecna kontuzja, to kolejny wpis do bogatej kartoteki medycznej Blake’a Griffina. Historia jego kontuzji i urazów wygląda tak:

Preseason 2009. Uszkodzona rzepka lewego kolana. Uraz ten przesunął jego debiut w NBA o rok.

– Lato 2012. Uszkodzona łąkotka w lewym kolanie. Uraz ten uniemożliwił mu wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku.

– Lato 2014. Przeciążeniowy uraz pleców. Kontuzja uniemożliwiła mu wyjazd do Hiszpanii na Mistrzostwa Świata.

– Luty 2015. Infekcja prawego łokcia. Niezbędna była operacja.

– Grudzień 2015. Naderwane ścięgno mięśnia czworogłowego.

– Styczeń 2016. Złamana prawa dłoń. Po incydencie z pracownikiem klubu.

– Grudzień 2016. Operacja lewego kolana.

– Kwiecień 2017. Kontuzja palca prawej stopy. Mecz nr 3 pierwszej rundy play-offs z Utah Jazz. Uraz wyłączył z dalszej części rozgrywek. Clippers odpadli w tej serii.

– Listopada 2017. Blake Griffin ma skręcone więzadło poboczne piszczelowe (MCL) lewej nogi. Do urazu doszło w czwartej kwarcie wczorajszego meczu Clippers-Lakers. Na walczącego w parterze o piłkę Griffina, niefortunnie wpadł Austin Rivers. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że w kolanie 28-latka nie ma żadnych strukturalnych uszkodzeń. Doszło jedynie do skręcenia. Wstępnie mówi się jednak nawet o dwóch miesiącach przerwy w grze.

– Kwiecień 2019. Kontuzja lewego kolana zakończona artroskopową operacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.