Buttler i Curry Graczami Miesiąca

Jimmy Butler z Chicago Bulls i Stephen Curry z Golden State Warriors zostali wybrani
Graczami Miesiąca jako reprezentanci Konferencji Wschodniej i Zachodniej. Nagrodę przyznano za pierwszy miesiąc rozgrywek, do którego włączono także końcówkę października. 

Butler pomógł Bulls w
odniesieniu 11 zwycięstw w 17 meczach w czasie pierwszego miesiąca rozgrywek (a w zasadzie to 10 wygranych w 16 meczach ponieważ opuścił dwa pierwsze mecze sezonu).
Jego statystyki za ten okres sięgnęły 21.9 punktu (dziewiąty w lidze), 5.7 zbiórki, 3.1 asysty oraz 1.5 przechwytu. Aż jedenaście razy osiągał pułap 20 punktów w tym dwa razy przekraczał 30. Tylko raz schodził z parkietu z jednocyfrową zdobyczą.
Butler przewodził w lidze w ilości minut spędzonych na parkiecie (39.3).


Curry
poprowadził Warriors do bilansu 14:2. Jego statystyki z tych spotkań wyniosły 23.8 punktu (piąty w NBA), 7.8 asysty (piąty w NBA), 5.2 zbiórki oraz 1.9 przechwytu (siódmy w NBA).  Rozgrywający Warriors trafiał 92.3% z linii rzutów wolnych (trzeci w NBA). 51 jego rzutów zza łuku znalazło drogę do kosza (tylko Wesley Matthews z Portland trafił w tym czasie więcej [52]). Curry był jednym z zaledwie dwóch zawodników w NBA, którzy trafiali przynajmniej 49% swoich rzutów z gry, 40% za trzy punkty oraz 90% z linii rzutów wolnych. Tym drugim był Kyle Korver z Atlanty. 


Do

nagrody nominowani byli także Jeff Teague, LeBron James, James Harden, Blake Griffin, Chris Paul, Marc Gasol, Chris Bosh, Anthony Davis, LaMarcus Aldridge, Damian Lillard, DeMarcus Cousins, Kyle Lowry oraz John Wall.

http://img.vavel.com/butler-curry-9741835002.jpg


Oprócz tego liga wybrała także najlepszych trenerów i debiutantów miesiąca.
Wśród trenerów wyróżnienie otrzymali Dwane Casey z Toronto Raptors oraz Dave Joerger z
Memphis Grizzlies.
 
Nie było niespodzianki wśród pierwszoroczniaków. Wyróżnienie otrzymali Jabari Parker z Bucks oraz Andrew Wiggins z Wolves.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.