Caris LeVert przeszedł operację nerki

Caris LeVert przeszedł operację lewej nerki. Według lekarzy i klubu Pacers, zawodnik ma wrócić do pełni zdrowia, ale na razie żadne ramy czasowe odnośnie jego ewentualny powrót do gry nie są wyznaczane. A sprawa jest poważna!
Przypomnę, że LeVert był jednym z graczy, którzy wzięli udział w czterostronnej wymianie, na mocy której James Harden trafił na Brooklyn. Podczas badań, które zawsze towarzyszą transferom, medycy Indiany odkryli, że 26-letni LeVert ma rakowego guza na lewej nerce.
Pacers mieli prawo unieważnić transfer, a przynajmniej tę część, w której sami byli stroną, ale postanowili tego nie robić. Gdyby jednak do tego doszło, w takiej sytuacji Rockets i Nets musieliby znaleźć inny klub do wymiany, albo dogadać się w jakiś inny sposób. W związku z zaistniałą sytuacją, Pacers do tego, co wstępnie otrzymali za Victora Oladipo, dostali jeszcze $2.6 mln oraz dwa wybory w II rundzie draftu.
Sam LeVert był zszokowany wiadomością o stanie swojej nerki. Jak sam powiedział, cały czas czuł się dobrze. Stwierdził, że wymiana do Indiany być może uratowała jego życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.