Carmelo Anthony sprzedany!


Koniec wielomiesięcznego dramatu. Carmelo Anthony zabiera swoje talenty tam gdzie od początku chciał czyli do Nowego Jorku. Razem z nim do Mekki koszykówki jadą: Chauncey Billups, Shelden Williams, Anthony Carter oraz Renaldo Balkman (dla którego będzie to powrót na stare śmieci).
Do Denver z kolei przenoszą się: Wilson Chandler, Raymond Felton, Danilo Gallinari, Timofey Mozgov, $3 mln w gotówce plus wybory w pierwszej rundzie draftu 2014 oraz drugiej (2012, 2013 – oba od Golden State Warriors zdobyte po sprzedaniu Davida Lee).

W oddzielnym dealu Anthony Randolph i kontrakt Eddy’ego Curry przenoszą się do Minnesoty w zamian za Corey’a Brewera, którego Wolves od jakiegoś czasu starali się sprzedać.

Mówi się, że może to nie być koniec handlowania. Nuggets celowo pociągnęli za spust transakcji już na początku tygodnia, żeby dać sobie czas do czwartku na kolejne potencjalne wymiany.
Podobno Danilo Gallinarim i Feltonem zainteresowani są… New Jersey Nets, ci sami którym nie udało się pozyskać Melo. Podobno od początku liczyli się z tym, że nie mają szans na Anthony’ego ale włączyli się w wyścig tylko dlatego, żeby pomóc Nuggets podbijać cenę a potem ugrać coś dla siebie. Wśród innych ekip, które mogą mieć to czego Nuggets mogą chcieć za Włocha (wybory w drafcie) są Los Angeles Clippers, Cleveland Cavaliers i Toronto Raptors.
Póki co stanowisko zarządu Nuggets brzmi jednak „zatrzymujemy wszystkich” ale można się spodziewać, że jest kolejny element gry.
Nie doceniałem Masaia Ujiria a ten wygląda na to, że wszystko sobie świetnie zaplanował albo miał cholerne szczęście. Dzięki sprytnym negocjacjom z kontrowanymi wyciekami szczegółów dla prasy, menadżer Denver dostał od Nowego Jorku praktycznie wszystko co chciał i na papierze wygląda to tak, że wycisnął tę karmelową cytrynę do ostatniej kropli.
Melo ma podpisać z Knicks 3-letni kontrakt o wartości $65 mln. Jeśli wszystko proceduralnie przebiegnie dobrze, jeśli wszyscy wymienieni zawodnicy przejdą obowiązkowe badania lekarskie to Melo zadebiutuje w barwach Knicks już jutro przeciwko Milwaukee Bucks.
26-letni Anthony ma za sobą 7 i pół sezonu w barwach Denver Nuggets. Za każdym razem wprowadzał swoją ekipę do play-offs. Jego indywidualne statystyki z całej kariery (564 mecze, tyle samo startów) w Kolorado sięgają 24.8 punktu, 6.3 zbiórki, 3.1 asysty oraz 1.1 przechwytu na mecz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.