Damian Lillard Debiutantem Roku

http://a.espncdn.com/photo/2012/1120/plsy_g_lillard_400.jpg

Damian Lillard, rozgrywający Portland Trail Blazers został jednogłośnie wybrany Debiutantem Sezonu.
Niespełna 24-letni zawodnik w swoim pierwszym sezonie w NBA zagrał we wszystkich 82 meczach. Jego średnie sięgnęły 19 punktów, 3.1 zbiórki, 6.5 asysty.
Lillard był szóstym wyborem ubiegłorocznego naboru. Trafił do ligi z Weber State. Co ciekawe wybór ten wcześniej należał do Brooklyn Nets. Blazers nabyli go w wymianie za Geralda Wallace’a.

Imponującą, pełną inteligencji i opanowania grą niemal natychmiast zaznaczył swoją obecność w lidze a liczby tylko to potwierdzają. 
Lillard pobił rekord Stephena Curry’ego pod względem liczby celnych trójek w wykonaniu debiutanta (185).
Został zaledwie trzecim w historii debiutantem, który zaliczył przynajmniej 1500 punktów i 500 asyst. Poprzedni dwaj to Oscar Robertson i Allen Iverson.
W historii ligi, tylko trzej gracze przed nim zostali też jednogłośnie wybrani Debiutantami Roku.Byli nimi Blake Griffin(2011), David Robinson (1990) oraz Ralph Sampson (1984).

Lillard został czwartym graczem Blazer, który dostąpił tego zaszczytu. Przed nim nagroda Rookie of the Year trafiała do Geoffa Petrie’go (1971), Sidney’a Wicksa (1972) oraz Brandona Roy’a (2007).
Jego debiut w NBA, przez kontuzję został opóźniony o rok. Lillard w swoim pierwszym sezonie na uniwersytecie Weber State złamał prawą stopę. Wrócił jeszcze lepszy i silniejszy. Znalazł się wśród najlepszych graczy NCAA. Kiedy trafił do NBA ogłosił, że chce zostać debiutantem roku.

http://dimemag.com/wp-content/uploads/2013/02/damian-lillard-1.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.