Dejounte Murray zerwał ACL!

Fatalne wieści dla fanów San Antonio Spurs. Dejounte Murray, przymierzany do roli pierwszego rozgrywającego Spurs w tym sezonie, ma zerwane więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. 

Do urazu doszło podczas wczorajszego meczu przeciwko Houston Rockets, w ramach rozgrywek przedsezonowych. Wszyscy w San Antonio liczyli, że uraz nie jest groźny, ale dzisiejsze badanie rezonansem magnetycznym, nie pozostawiło złudzeń.

22-latek ma za sobą dwa sezony w NBA. W ubiegłym, grał na poziomie 8.1 punktu, 5.7 zbiórki, 2.9 asysty oraz 1.2 przechwytu. Zagrał w 81 meczach, z których 48 zaczynał jako gracz wyjściowego składu. Wybrano go do drugiej piątki najlepszych obrońców w lidze. Nikt przed nim w historii NBA, nie dostąpił tego zaszczytu, w tak młodym wieku.

To niestety nie koniec złych wieści z tej części Teksasu.

Lonnie Walker ma uszkodzoną łąkotkę w prawym kolanie. Do urazu doszło podczas piątkowego meczu z Pistons. Niespełna 20-letni Walker był 18 wyborem tegorocznego draftu. Operacja została zaplanowana na dziś. Wstępnie mówi się o 6-8 tygodniach przerwy w grze, ale więcej będzie wiadomo po zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.