Delonte West w Bostonie

Obrońca Delonte West podpisał jednoroczną umowę z Boston Celtics. Tym samym historia zatoczyła koło dla tego problematycznego gracza, który pierwsze trzy sezony swojej kariery spędził właśnie w Bostonie.
Latem 2007 roku Danny Ainge widząc w nim ogromny potencjał z bólem serca oddawał go do Seattle (razem z Wally Szczerbiakiem i piątym numerem draftu czyli Jeffem Greenem) za Raya Allena i 32 wybór w drafcie (był nim Glen Davis). Jak się później okazało ruch Ainge’a był mistrzowski – dosłownie bo Celtowie tego samego sezonu sięgnęli po mistrzowski tytuł a West przez następne lata poza opinią utalentowanego dorobił się jeszcze jednej etykietki – trudnego w prowadzeniu. Do historii przeszły jego "zabawy z bronią", randki z matką LeBrona Jamesa i cała masa większych i mniejszych problemów wychowawczych.

Celtowie podpisując z nim jednoroczny, niegwarantowany kontrakt ryzykują stosunkowo niewiele. Po pierwsze wyciągają rękę do gracza, którego kariera stanęła pod znakiem zapytania. Za nielegalne posiadanie broni West nie zagra w pierwszych dziesięciu meczach nowego sezonu co nie było pomocne w poszukiwaniu pracy w NBA. West wie doskonale, że otrzymał ogromny kredyt zaufania i drugiej takiej szansy może od życia nie dostać, dlatego najpewniej będzie starał się odbudować swoją reputację i grać na miarę swojego talentu. Jeśli zawiedzie znaczyć będzie, że nie nadaje się do tej ligi – przynajmniej w sferze psychicznej.

Celtowie mając w składzie takich weteranów jak Kevin Garnett, Paul Pierce, Ray Allen a od tego sezonu także Shaquille O’Neal nie muszą bać się o atmosferę w szatni. Dopóki rządzi w niej K.G. nikt, nawet West nie może jej zepsuć a biorąc pod uwagę, że Danny Ainge w każdej chwili będzie mógł pokazać mu drzwi nierozsądnym z jego strony byłoby chodzenie własnymi drogami.
"W naszym zespole panują zażyłe więzi między zawodnikami i rodzinna atmosfera. Paul i Rajon powiedzieli mi, że uwielbiali grać z Delonte. A ja jestem jego fanem i trzymam za niego kciuki." – powiedział menadżer Celtów i dodał, że klub zapewni Westowi każdy rodzaj pomocy pozaboiskowej, żeby ten mógł stanąć na nogi i odbudować się psychicznie.
27-letni Delonte West za całą, dotychczasową karierę (339 meczów w tym 221 starów) legitymuje się średnimi na poziomie 9.9 punktu, 3.1 zbiórki, 3.7 asysty oraz 1.1 przechwytu na mecz.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.