Dennis Schröder ma nowy kontrakt

Dennis Schröder i Atlanta Hawks doszli do porozumienia w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $70 mln. Gwarantowana suma, według źródeł, to $62 mln (równo po $15.5 mln w każdym roku). Pozostałe $8 mln to różnego rodzaju bonusy i dodatki do umowy.

23-letni Niemiec został tym samym trzecim zawodnikiem z draftu 2013 roku, który podpisał wieloletni kontrakt ze swoim klubem. Przed nim zrobili to C.J. McCollum z Blazers (4 lata, $106 mln) i Giannis Antetokounmpo z Bucks (4 lata, $100 mln).

Hawks pozbyli się latem Jeffa Teague’a, który był ich startowym rozgrywającym przez siedem ostatnich lat. 28-latek wystąpił w Meczu Gwiazd w 2015 roku.
Ruch ten był sygnałem, że klub ma zaufanie do młodego Niemca i w nim właśnie widzi swoją nową "jedynkę" na następne sezony. Kontrakt był tylko przypieczętowaniem tego wszystkiego.
Schröder ma za sobą trzy sezony w NBA. W minionych rozgrywkach (80 meczów, 6 startów, średnio 20.3 minuty na mecz) notował średnie na poziomie 11 punktów, 2.6 zbiórki oraz 4.4 asysty.

 http://www.spox.com/de/sport/ussport/nba/1310/Bilder/dennis-schroeder-600.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.