Deron Williams pod nóż

Rozgrywający New Jersey Nets Deron Williams przejdzie w poniedziałek operację prawego nadgarstka. Tym samym sezon 2010-11 właśnie skończył się dla byłej gwiazdy Utah Jazz.

Zabieg nie był z gatunku tych poważnych i nie zagraża dalszej karierze zawodnika. Chodziło o usunięcie odprysków kości oraz niewielkich fragmentów uszkodzonej przez nie tkanki.

D-Will kontuzji nabawił się jeszcze w styczniu w barwach Utah Jazz. Od tamtej pory grał z większym lub mniejszym dyskomfortem w nadgarstku czekając na zakończenie rozgrywek. Początkowo sądzono, że odpoczynek i rehabilitacja będą tym, czego kontuzjowana ręka Williamsa potrzebuje najbardziej. W środę po kolejnej konsultacji z lekarzem uznano jednak, że operacja będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Badanie MRI zrobione w środę wyraźnie pokazało, że stan nadgarstka pogorszył się w porównaniu ze styczniowym rezonansem i, że w tej sytuacji (Nets bez szans na play-off) nie ma na co czekać.

Williams w barwach New Jersey Nets (12 meczów) notował średnie na poziomie 15 punktów, 12.8 zbiórki, 4.6 zbiórki oraz 1.2 przechwytu na mecz. Łącznie w tym sezonie (65 meczów, najmniej w 6-letniej karierze) jego średnie sięgnęły 20.1 punktu, 10.3 asysty, 4 zbiórek oraz 1.2 przechwytu. D-Will zakończył sezon mocnym akcentem. We wtorek zaliczył aż 21 asyst a jego rzut dał Nets zwycięstwo nad Wolves.

p.s. Pomyślałem sobie, że nawet na własny blog nie można ot tak sobie przyjść i napisać o D-Willu jakby nigdy nic po dłuższym czasie milczenia. Otóż w moim życiu zaszło parę zmian i może czas dokonany w tym momencie to nie jest do końca dobry czas bo czuję, że proces ten jeszcze się nie skończył. Wróciłem z Azji nie spodziewając się, że los szykuje dla mnie coś nowego i że kilka dni później zacznę pisać nowy rozdział w życiu.
W tym momencie serdecznie dziękuję tym, którzy pytają w komentarzach, wysyłają maile co u mnie czy żyję itp. Uwierzcie to dla mnie bardzo ważnie, miłe i budujące kiedy obcy ludzie dzielą się ze mną słowami uznania i czekają na moje opinie i komentarze do wydarzeń z ligi. Dzięki…
Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.