Koniec sezonu Andrew Boguta

Image (1) bogut_injured-thumb-250x172-18540-thumb-250x172-18541.jpg for post 4093

Center Milwaukee Bucks Andrew Bogut nie zagra już w końcówce obecnego sezonu. Powodem tego jest ból prawego łokcia, operowanego rok temu oraz fakt że "Kozły" straciły już szansę na postseason. W niedalekiej przyszłości Australijczyka czeka kolejny zabieg problematycznego łokcia.

Po zeszłorocznej operacji i rehabilitacji Bogut tak naprawdę nigdy nie odzyskał pełnej swobody ruchów a ból dodatkowo potęgował dyskomfort w grze. Już na początku sezonu sygnalizował, że z jego stawem nie wszystko jest w porządku i że w rozgrywkach 2010-11 może nie być sobą.

Tylko dzięki determinacji i chęci bycia z drużyną, nieraz z zaciśniętymi zębami Bogutowi udało się wystąpić w 65 meczach. Mimo, że statystycznie nie wypadł źle (12.8 punktu, 11.1 zbiórki – piąty w lidze, 2 asysty oraz 2.6 bloku – pierwszy w lidze) to gołym okiem widać było niejednokrotnie, że ból i ograniczone ruchy zmuszają go do szukani sobie na nowo miejsca na parkiecie. Trafiał z gry 49.7% (52% w ubiegłym sezonie oraz 57.7 dwa sezony temu) oraz tyle samo z rzutów osobistych (62.9% sezon temu).

Artroskopowa operacja łokcia mieć będzie na celu całkowite "wyczyszczenie" tego miejsca. W połączeniu z dodatkowym odpoczynkiem i rehabilitacją, zdaniem lekarzy nic nie stoi na przeszkodzie by Bogut wrócił do formy sprzed kontuzji.
W taki sposób, w ubiegłym sezonie doszło do tego poważnego złamania.

Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.