Rose: C’s bez Perka są w naszym zasięgu

Minionej nocy Bulls pokonali na wyjeździe Cavs i choć było to niemal pewne od tygodnia dopiero dziś mogą oficjalnie cieszyć się z pierwszego miejsca na Wschodzie po sezonie regularnym – pierwszy raz od sezonu 1997-98 kiedy w składzie Bulls grały takie legendy jak Michel Jordan, Scottie Pippen, Dennis Rodman a trenował ich Phil Jackson.

Dla młodych Byków "jedynka" po sezonie regularnym nie jest celem samym w sobie. Praca Toma Thibodeau przynosi efekty szybciej niż ktokolwiek mógł się spodziewać, Bulls pod jego wodzą grają świetną obronę, Derrick Rose gra jak MVP więc naturalne i zupełnie na miejscu stało się marzenie o mistrzostwie już dziś.
"Fajnie być jedynką, jesteśmy podekscytowani ale nie myślimy o tym, jesteśmy skupieni na innym, większym celu." – mówi Joakim Noah.
Osoby blisko związane z drużyną donoszą, że Byki czują się mocne a w ich szatni panuje przekonanie że od kiedy Celtics pozbyli się Kendricka Perkinsa w oczach Derricka Rose’a i kolegów nie są już tak silni pod koszem i wreszcie są w ich zasięgu.
"On był prawdziwym twardzielem. Przy nim ciężko było dostać się pod kosz Celtów. Teraz są zupełnie inną drużyną i wiemy, że jesteśmy w stanie ich pokonać." – mówi Rose.
W tym sezonie Bulls i Celtics zagrali na remis (2:2, każda z drużyn wygrała u siebie). Co ciekawe w żadnym z tych spotkań nie wystąpił Perk.
– Bulls wygrali wszystkie mecze sezonu regularnego z Cavs. Ostatni raz udało im się to 15 lat temu.
– Tom Thibodeau już w pierwszym roku swojej pracy wygrał 59 meczów (a do końca sezonu Bulls grają jeszcze 3 razy). W historii NBA tylko dwóch innych trenerów-debiutantów osiągnęło taki pułap. Byli nimi Paul Westphal i Bill Russell.

Kendrick Perkins Derrick Rose #1 of the Chicago Bulls shoots against Kendrick Perkins #43 of the Boston Celtics in Game Four of the Eastern Conference Quarterfinals during the 2009 NBA Playoffs at the United Center on April 26, 2009 in Chicago, Illinois. The Bulls defeated the Celtics 121-118 in double overtime. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agreees that, by downloading and/or using this Photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Jonathan Daniel/Getty Images) *** Local Caption *** Derrick Rose;Kendrick Perkins
Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.