TOP 10 Piątku – Jordan to Jordan

Los Angeles Clippers Center DeAndre Jordan (9) Celebrates

Jeśli mowa o DeAndre Jordanie to warto pamiętać, że będzie on zastrzeżonym wolnym agentem tego lata. Niespełna 23-latek ma za sobą przełomowy sezon. Może liczby nie do końca to potwierdzają ale pod nieobecność Chrisa Kamana to właśnie DJ tworzył z Griifinnem całkiem niezłą podkoszową parę. Dostał minuty gry, wychodził w pierwszej piątce dzięki czemu nabrał większej pewności w grze.

W ataku nadal surowy (rzutowo) ale dzięki niesamowitemu atletyzmowi i timingowi regularnie występuje w TOP 10 tego sezonu. W obronie jest niezłym blokerem, potrafi się zastawić, zebrać a w NBA gdzie w dzisiejszych czasach niełatwo o wartościowego centra to wystarczy na początek, żeby marzyć o "tłustym" kontrakcie. 

Clippers podkreślają, że zatrzymanie Jordana będzie tego lata ich priorytetem. Jednak jeśli jakaś ekipa wyłoży odpowiednio dużo to niesłynący ze szczodrości Clipps mogą powiedzieć 'pas’. 

Usługami DJ’a zainteresowani mogą być New York Knicks, Houston Rockets, Miami Heat czy Boston Celtics przy czym największe szanse ($) na pozyskanie go mają Knicks.

Mówi się, że na wolnym rynku Jordan może liczyć na kilkuletni kontrakt o wartości $9-11 mln za sezon.

Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.