Derrick Rose zerwał więzadło! Koniec sezonu!

Derrick Rose

Derrick Rose nie zagra już w koszykówkę w tym sezonie ani przez najbliższych kilka miesięcy. We wczorajszym meczu otwierającym serię play-off Bull-76ers obrońca Byków, MVP ubiegłego sezonu doznał zerwania więzadła krzyżowego przedniego (ACL) w lewym kolanie. Do urazu doszło na 1:22 min przed końcem meczu przy wyniku 99:87 zatem zasadne jest zapytać retorycznie co on tam jeszcze robił w tym wygranym pojedynku?

To nie był dobry sezon dla 23-latka z Chicago. Przez pierwsze trzy lata swojej kariery, stracił zaledwie 6 meczów. W tych, skróconych rozgrywkach słowa "zdrowie" i "Rose" nie szły w parze. Derrick stracił aż 27 z 66 meczów ze względu na cały wachlarz różnych dolegliwości – duży palec lewej stopy, bóle pleców, naciągnięta pachwina, skręcona lewa kostka. Od 12 marca nie udało mu się zagrać dwóch meczów z rzędu!
Co teraz? Na pewno operacja, żmudna rehabilitacja i modlitwy o to, żeby wrócił do bycia Derrickiem Rosem. To, że wróci do gry jest więcej niż pewne ale, to czy wróci do bycia "kotem" zależy od kilku czynników. Nie jestem jego fanem ale trzymam kciuki i życzę mu jak najlepiej.

Kontuzja gracza Byków wykreśla piąte nazwisko z szerokiej kadry USA na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Dwight Howard (plecy), LaMarcus Aldridge (biodro), Chauncey Billups (Achilles), Lamar Odom (inne przyczyny).

Jerry Colangelo, odpowiedzialny za drużynę narodową przyznał (po kontuzji Howarda ale przed kontuzją Rose’a), że skład jest na tyle głęboki, że póki co nie będzie szukał dodatkowych wzmocnień po tym, co już zostało ogłoszone.


Trochę w cieniu kontuzji Rose’a przeszła kontuzja Imana Shumperta, debiutanta New York Knicks. On też zerwał więzadło krzyżowe przedniego (ACL) w lewym kolanie + uszkodził łąkotkę boczną. Do urazu doszło w III kwarcie wczorajszego meczu Heat-Bulls (100:67 dla gospodarzy). Shumpert biegł z piłką, blisko linii bocznej boiska, próbował zmienić kierunek kozłowania kiedy kolano nie wytrzymało.

To duża strata dla Knicks. Shumpert był debiutantem w tym sezonie ale zdążył dorobić się opinii jednego z najlepszych obrońców w drużynie. Skończył sezon regularny z niezłymi liczbami na poziomie 9.5 punktu, 3.2 zbiórki, 2.8 asysty, 1.7 przechwytu – najlepszy wśród rookies, dziesiąty w lidze). 35 razy na 59 zagranych meczów wychodził w podstawowej piątce Knicks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.