Draft 2016

Minionej nocy na Brooklynie odbył się draft. Oto jak wybierały poszczególne drużyny:

Pierwsza runda:

1. Philadelphia 76ers – Ben Simmons, LSU.
2. Los Angeles Lakers
– Brandon Ingram, Duke.
3. Boston Celtics (przez Brooklyn) –
Jaylen Brown, California.
4. Phoenix Suns – Dragan Bender, Chorwacja.
5. Minnesota Timberwolves – Kris Dunn, Providence.
6.
New Orleans Pelicans – Buddy Hield, Oklahoma.
7. Denver Nuggets –
Jamal Murray, Kentucky.
8. Sacramento Kings – Marquese Chriss,
Washington (oddany do Suns).
9. Toronto Raptors (przez New York) –
Jakob Poeltl, Utah.
10. Milwaukee Bucks – Thon Maker, Australia.
11. Orlando Magic – Domantas Sabonis, Gonzaga (oddany do
Thunder).
12. Atlanta Hawks (przez Utah) – Taurean Prince,
Baylor.
13. Phoenix Suns (przez Waszyngton) – Georgios Papagiannis,
Greece (oddany do Kings).
14. Chicago Bulls – Denzel
Valentine, Michigan State.
15. Denver Nuggets (przez Houston)
– Juan Hernangomez, Hiszpania.
16. Boston Celtics (przez Dallas) –
Guerschon Yabusele, Francja.
17. Memphis Grizzlies – Wade
Baldwin IV, Vanderbilt.
18. Detroit Pistons – Henry Ellenson,
Marquette.
19. Denver Nuggets (przez Portland) – Malik Beasley,
Florida State
20. Brooklyn Nets (przez Indianę) – Caris LeVert,
Michigan.
21. Atlanta Hawks – DeAndre’ Bembry, St.
Joseph’s.
22. Charlotte Hornets – Malachi Richardson,
Syracuse.
23. Boston Celtics – Ante Zizic, Chorwacja.
24.
Philadelphia 76ers (przez Miami i Cleveland) – Timothe Luwawu,
Francja.
25. Los Angeles Clippers – Brice Johnson, North
Carolina.
26. Philadelphia 76ers (przez Oklahomę,
Denver i Cleveland) – Furkan Korkmaz, Turcja.
27. Toronto
Raptors – Pascal Siakam, New Mexico State.
28. Phoenix Suns – Skal
Labissiere, Kentucky (oddany do Kings)
29. San Antonio Spurs –
Dejounte Murray, Washington.
30. Golden State Warriors –
Damian Jones, Vanderbilt.

Druga runda:

31. Boston Celtics (przez Filadelfię i Miami) – Deyonta Davis,
Michigan State (oddany do Memphis).
32. Los Angeles Lakers –
Ivica Zubac, Chorwacja.
33. Los Angeles Clippers (przez Brooklyn) – Cheick Diallo, Kansas (oddany do Pelicans)
34. Phoenix
Suns – Tyler Ulis, Kentucky.
35. Boston Celtics (przez Minnesotę i Phoenix) – Rade Zagorac, Serbia.
36. Milwaukee Bucks (przez New
Orleans i Sacramento) – Malcolm Brogdon, Virginia.
37. Houston
Rockets (przez New York, Sacramento i Portland) – Chinanu Onuaku,
Louisville.
38. Milwaukee Bucks – Pat McCaw, UNLV (oddany do
Warriors).
39. New Orleans Pelicans (przez Denver i Filadelfię)
– David Michineau, Francja (oddany do Clippers).
40. New Orleans
Pelicans (przez Sacramento) – Diamond Stone, Maryland (oddany do
Clippers).
41. Orlando Magic – Stephen Zimmerman, UNLV.
42. Utah
Jazz – Isaiah Whitehead, Seton Hall.
43. Houston Rockets – Zhou Qi,
Chiny.
44. Atlanta Hawks (przez Washington) – Isaia Cordinier,
Francja.
45. Boston Celtics (przez Memphis i Dallas) – Demetrius
Jackson, Notre Dame.
46. Dallas Mavericks – A.J. Hammons,
Purdue.
47. Orlando Magic (przez Chicago) – Jake Layman, Maryland
(oddany do Blazers).
48. Chicago Bulls (przez Portland i
Cleveland) – Paul Zipser, Niemcy.
49. Detroit Pistons – Michael
Gbinije, Syracuse.
50. Indiana Pacers – Georges Niang, Iowa
State.
51. Boston Celtics (przez Miami) – Ben Bentil, Providence.
52.
Utah Jazz (przez Boston i Memphis) – Joel Bolomboy, Weber State.
53.
Denver Nuggets (przez Charlotte i Oklahoma City) – Petr Cornelie,
Francja.
54. Atlanta Hawks – Kay Felder, Oakland (oddany do
Cavaliers).
55. Brooklyn Nets (przez Los Angeles Clippers) – Marcus
Paige, North Carolina.
56. Denver Nuggets (przez Oklahomę) –
Daniel Hamilton, UConn (oddany do Thunder)
57. Memphis Grizzlies
(przez Toronto) – Wang Zhelin, Chiny.
58. Boston Celtics (przez Cleveland) – Abdel Nader, Iowa State.
59. Sacramento Kings (przez San Antonio) – Isaiah Cousins, Oklahoma.
60. Utah Jazz (przez Golden
State) – Tyrone Wallace, California.

https://i2.wp.com/i.cdn.turner.com/drp/nba/clippers/sites/default/files/styles/story_main_photo/public/800px-draft2016.png?resize=554%2C325

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.