Durant i James Graczami Kwietnia

Kevin Durant z Oklahomy City Thunder oraz LeBron James z Miami Heat zostali wybrani Graczami Miesiąca. Nagroda przyznana zastała za mecze rozgrywane w kwietniu.

James pomógł Heat w wygraniu 6 z 7 kwietniowych meczów co pozwoliło jego drużynie w samej końcówce sezonu wyprzedzić Boston Celtics i wskoczyć na drugie miejsce Konferencji Wschodniej. LBJ był w tym okresie najlepszym strzelcem ligi (28.5 punktu na mecz), trafiał z gry ze skutecznością 55% oraz notował średnio 8 asyst, 6.8 zbiórki i 2.8 przechwytu w każdym meczu.
James po raz siódmy z rzędu zakończył rundę zasadniczą ze średnimi nie mniejszymi niż 25 punktów, 6 zbiórek i 6 asyst. Tym samym dołączył do legendarnego Oscara Robertsona – jedynemu w historii NBA, któremu udała się podobna sztuka. Robertson od sezonu 1960-61 zaliczył aż 8 z rzędu tego typu sezonów.

Kevin Durant LeBron James #6 of the Miami Heat is guarded by Kevin Durant #35 of the Oklahoma City Thunder during a game at American Airlines Arena on March 16, 2011 in Miami, Florida. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.

Durant z kolei pomógł Thunder w odnotowaniu siódmego z rzędu miesiąca na plusie (5:3 w kwietniu) i z bilansem 55:27 w wygraniu Dywizji Northwest. K.D. osiągał średnie na poziomie 26.8 punktów, 7.3 zbiórki, 2 asyst i 1 przechwytu. Durant drugi sezon z rzędu został najlepszym strzelcem NBA (27.7 punktu na mecz) stając się najmłodszym, który tego dokonał. Poprzednim, najmłodszym, dwukrotnym królem strzelców NBA był Bob McAdoo (1974-75).

Nominowani do nagrody byli także Rose, Russell Westbrook, LaMarcus Aldridge, Carmelo Anthony.

Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.