Dwyane Wade przejdzie operację kolana, nie zagra w Londynie!

Dwyane Wade po konsultacjach z lekarzami uznał, że najlepszym rozwiązaniem problemu jego obolałego lewego kolana będzie operacja. Oznacza to, że obrońca Heat straci Igrzyska Olimpijskie w Londynie.
Operacja z założenia nie ma być poważna – zwykła atroskopia, która ma zrobić porządek ze "śmietnikiem w kolanie". Kosztować go jednak będzie 6-8 tygodni odpoczynku od treningu, co na 100% wyklucza jego udział w Igrzyskach.

Wade stracił 17 meczów sezonu regularnego głównie z powodu problematycznego kolana, które kilka razy wymagało odciągnięcie zbierającego się w nim płynu. Mimo bólu i dyskomfortu wystąpił we wszystkich 23 meczach Heat w tegorocznych play-offach choć na dzień przed mecze nr 3 w serii z Pacers lekarze kolejny raz musieli dokonać drenażu.
Wade przyznał, że decyzja była dla niego bardzo trudna bo z kadrą narodową związany jest od 2004 roku. Team USA z nim w składzie jest 36:5 oraz 26:1 w ostatnich 27 meczach. Ma brąz z Igrzysk Olimpijskich z Aten (2004), brąz z Mistrzostw Świata w Japonii (2006) oraz złoto z Igrzysk w Pekinie (2008). Finał z Hiszpanami był prawdopodobnie jego najlepszym meczem w kadrze. Zdobył 27 punktów przy tylko 12 rzutach z gry a Amerykanie
wygrali 118:107.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.