Dwyane Wade wybrał Cavs

Dwyane Wade przenosi swoje talenty do Cleveland Cavaliers. 35-latek zgodził się podpisać roczną umową za minimum dla weterana, które w jego przypadku wyniosło $2.3 mln. Dwa dni wcześniej Wade dogadał się z Chicago Bulls w sprawie wykupienia jego rocznej umowy wartej $23.8 mln. By stać się całkowicie wolnym agentem, zrezygnował z ok. $8 mln z tej sumy. Dwunastokrotnym uczestnikiem All-Star Game interesowali się też m.in. Spurs, Thunder i Heat, z którymi spędził trzynaście lat.

Wade tym samym, po trzech sezonach rozłąki, łączy ponownie siły ze swoim serdecznym przyjacielem LeBronem Jamesem, z którym w latach 2011-2014 sięgał po dwa mistrzowskie tytuły.

Wartościowy weteran na pokładzie, to dobra wieść dla Cavs. Klub z Ohio poinformował, że Isaiah Thomas, pozyskany z Bostonu w wymianie za Kyrie Irvinga, ze względu na uraz prawego biodra, może nie wrócić do pełni zdrowia nawet do stycznia przyszłego roku.

Wade, w minionym sezonie, w barwach Bulls notował średnio 18.3 punktu, 4.5 zbiórki, 3.8 asysty oraz 1.4 przechwytu. Jego średnie za całą karierę to 23.3 punktu, 4.8 zbiórki, 5.7 asysty oraz 1.6 przechwytu.

http://ballislife.com/wp-content/uploads/2013/05/proxy-5.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.